کبنانیوز؛ کبناخبر | جوابیه‌ای به یادداشت «حال این روزهای مدیریت بهداشت و درمان گچساران خوب نیست»

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۰ شهریور , ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۹ | کد خبر : 274321 |
 •   
  یادداشت |متن ارسالی

  فرموده بودید مدیریت شبکه در زمینه راه اندازی بیمارستان بی بی حکیمه کم کاری کرده‌اند. اولاً اینکه بیمارستان بی بی حکیمه خود سرپرست و مدیر دارد که پیگیر امور می‌باشد ثانیاً کارشناسان به این امر واقف‌اند که تجهیز و تامین نیروی انسانی یک بیمارستان به مراتب سخت تر از احداث بنای فیزیکی آن است و ثالثاً قسمت اعظم راه اندازی این بیمارستان به عهده وزارت نفت و دانشگاه علوم پزشکی استان می‌باشد. اظهارنظرهای بدون استدلال قطعاً مصداق تشویش اذهان عمومی است.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  بعد از انتشار مطلب «حال این روزهای مدیریت بهداشت و درمان گچساران خوب نیست» یکی از مخاطبان کبنا با ارسال متنی به آن پاسخ داد که از منظر خوانندگان می‌گذرد؛

  به گزارش کبنا این متن به شرح زیر است؛


  با نگاهی گذرا به تاریخ شفاهی سیاسی –اداری استان کهگیلویه و بویراحمد و علی الخصوص شهرستان به وضوح به آسیب‌ها و مشکلات قومیت گرایی این خطه پی خواهیم برد. اگرچه گاهاً افراد بسیاری شعار روشنفکری سر داده‌اند و لیکن در عمل خلاف آنرا انجام داده‌اند. قومیت گرایی بدون شک منافی اصول روشنفکری بوده و هست. همانطور که می دانیم طایفه گرایی به معنای حس ناسیونالیستی در به‌کارگیری بستگان و آشنایان در مناصب می‌باشد که هرازچندگاهی این حس مخرب برانگیخته می‌شود و استمرار این نوع نگرش بدون شک باز هم مارا به بیراهه خواهد برد. در این زمانه ای که قلم فروشی به کرات دیده می‌شود هدف از قلم فرسایی حقیر نه حمایت از فرد بلکه حمایت از رویه درست در پیش گرفته شده در بهداشت و درمان شهرستان است و بنده نه به عنوان کارشناس بلکه به عنوان شهروندی که دغدغه سلامت دارد را در مقام پاسخگویی قرار داده است. در این یادداشت همچنین قابل ذکر است رئیس جمهور محترم بنا بر دلائلی که ذکر نفرمودند موفق به استفاده از وزیر زن در کابینه خود نشدند ولی استفاده از آنان را در سمت‌های معاونان وزیر، مدیرکل و ادارات خواستار شدند و این مقوله به صورت یک خواسته اجتماعی درآمده است و بدون شک در راستای توسعه زیرساخت‌های سلامت کشور و شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد. اگرچه سرکار خانم دکتر حافظ قران را به تعبیری حافظ سلامت نیز می‌توان ملقب نمود نیرویی غیر بومی می‌باشد ولی الحق والانصاف در طول مدیریت خود چه در بیمارستان چه شبکه و مرکز بهداشت به خوبی کار کرده است. ایشان پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی نمود. از سابقه درخشان در بیمارستان شهید رجائی تا مدیریت شبکه، خود گواه این مدعاست این سابقه قطعاً جهت اشراف بر حوزه سلامت امری ضروریست. در روزهایی اخیر یادداشتی کاملاً تخریبی و غیرکارشناسی در محافل رسانه ای مطرح گردید که لازم دانستم نکاتی را یادداشت و برای سایت وزین کبنانیوز جهت تنویر افکار عمومی ارسال نمایم
  ۱-دوست محترم فرموده بودند همه توفیقات خانم دکتر در زمینه توسعه بیمارستان ناشی از عواید طرح تحول سلامت بوده است! خدمت شما عرض کنم که طرح‌های بی شماری چه در حوزه سلامت چه سایر حوزه‌ها درسالهای اخیر در سطح کشور اجرا شده‌اند ولیکن توفیق انها در شهرستان ما بسیار کمتر از سایر شهرستان‌ها و استان‌ها بوده است ایا دلیل موفق بودن طرح تحول در شهرستان مدیریت خوب و هزینه کرد صحیح منابع نیست؟ آیا اکنون در زمینه توسعه و بازسازی زیرساخت‌ها و تاسیسات سرامد کشور نیستیم؟ آیا در ارزشیابی بیمارستان‌های کشور بهترین درجه را کسب نکرده‌ایم؟
  ۲-مرقوم فرموده بودید دکتر تاجگردون مسبب پیشرفت‌های چشمگیر حوزه سلامت هستند. همه می دانیم وجود شخصیت ملی دکتر تاجگردون برای شهرستان یک غنیمت است و وزرا با نگاه ویژه به شهرستان نگاه می‌کنند و بدون شک توفیقات در اکثر زمینه‌ها به ایشان برمی گردد ولی خدمت شما سوال می‌کنم آیا همه مدیران توانسته‌اند رضایت نماینده محترم را جلب نمایند؟ آیا اگر مدیران سلامت اهداف مدنظر نماینده و سایر مسئولین را برآورده کنند جای تقدیر و تشکر ندارد؟
  ۳-بزرگوار فرموده بودند اجرای طرح‌های وزارتخانه در شبکه بهداشت به خوبی اجرا نشده است! جنابعالی به‌صورت موردی و مصداقی می‌توانید یک مورد نام ببرید؟ خدمت شما عرض کنم مرکز بهداشت در بسیاری از شاخص‌های سلامت رشد چشم گیری داشته است و در پایش های استانی بر این موضوع صحه گذاشته شده است.
  ۴-فرمودید از ورود جوانان و نخبگان به مدیریت سلامت شهرستان جلوگیری به عمل آمده است! آیا خود را نخبه می دانید؟! آیا خود را مستحق مسئولیت می‌پندارید؟ چه کسانی را نخبه و لایق این پست می دانید؟ با اندک تامل در ابلاغ‌های مدیریت شبکه متوجه استفاده از جوانان خوش آتیه ای مانند اقای احسان رحمانی و هادی عزیزی و بانوانی مانند خانم‌ها چراغی و طهماسبی در مدیریت‌ها خواهید شد که به خوبی ازعهده وظایف خود برآمده‌اند.
  ۵-عنوان کرده بودید مدیریت شبکه به ارباب رجوع اهمیتی نمی‌دهند. همگان نیک می دانیم اگر مدیران وقت خود را صرف برخی خواسته‌های غیرقانونی ارباب رجوع نمایند دیگر مجالی جهت برنامه ریزی و سازماندهی حوزه کاری خود نخواهند داشت. بسیاری از خواسته‌ها با مراجعه به معاونین و کارشناسان قابل حل می‌باشد. همکاران ایشان می‌توانند شهادت دهند که مدیریت گاها تا عصر و حتی شب وقت خود را صرف رفع مشکلات سلامت مردم می‌نماید
  ۶-از عقب افتادن حقوق و مزایای پرسنل نام برده بودید. اگه شما کارشناس و مسلط به امورات سلامت بودید می‌دانستید که طرح تحول سلامت به دلیل بار مالی، تعداد افراد زیاد بیمه شده و تاخیر بیمه‌ها در پرداخت با مشکلات متعددی روبرو می‌باشد و یکی از دلائل تردید وزیر بهداشت در پذیرفتن سکان وزارت همین مسئله بود. پس این مشکلات به شهرستان اختصاص نداشته و مشکلی کشوری است. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت این وزارتخانه ده هزار میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه گر طلبکار است. ایشان فرمودند جناح‌ها و گروه‌های سیاسی و منتقدان برای اجرای بهتر طرح تحول سلامت همکاری کنند. پیشنهاد وزارت بهداشت به مجلس این است که منابع حاصل از نفت به منابع مالیاتی پایدار مانند یک درصد ارزش افزوده یا مالیات بر کالاهای اسیب رسان متصل شود
  ۷-فرموده بودید مدیریت شبکه در زمینه راه اندازی بیمارستان بی بی حکیمه کم کاری کرده‌اند. اولاً اینکه بیمارستان بی بی حکیمه خود سرپرست و مدیر دارد که پیگیر امور می‌باشد ثانیاً کارشناسان به این امر واقف‌اند که تجهیز و تامین نیروی انسانی یک بیمارستان به مراتب سخت تر از احداث بنای فیزیکی آن است و ثالثاً قسمت اعظم راه اندازی این بیمارستان به عهده وزارت نفت و دانشگاه علوم پزشکی استان می‌باشد. اظهارنظرهای بدون استدلال قطعاً مصداق تشویش اذهان عمومی است.
  ۸-اظهار نظر مدیریت شبکه در زمینه شامپوی کلییر را مایه ضعف دانسته بودید! به نظر حقیر باعث افتخار است که مدیر سلامت حتی به ریزترین مسائل مرتبط با سلامت افراد جامعه اظهارنظر و مداخله می‌نماید. هفتاد درصد کار حوزه سلامت خارج از حیطه اختیارات وزارت بهداشت است که نظارت مستمر مدیران را طلب می‌کند. مدیریت شبکه تمام توان و وقت خود را صرف رفع مشکلات نموده است اگرچه می‌توانست به راحتی با حرفه پزشکی خود در مکان‌های دیگر با درامد بسیار بالاتر مشغول بکار شود و یا به مانند دوستان و همکاران خود پیگیر تخصص باشد و درامدی به مراتب چند برابر مدیریت شبکه را به خود اختصاص دهد
  علی ای حال تا جایی که حقیر اطلاع دارم سیاسیون نیز از عملکرد ایشان رضایت کامل دارند. اگرچه مدیران قبلی نیز زحمات زیادی کشیده‌اند ولی چهره بهداشت و درمان در این سال‌ها دگرگون شده است. قابل ذکر است ایشان نه به دنبال به‌کارگیری بستگان خود می‌باشد و نه مطامع سیاسی، بلکه تمام تلاش خود را در راستای بهبود شاخص‌های سلامت بکار گرفته و حتی زندگی شخص خود را تحت شعاع قرار داده‌اند. این بازی‌های رسانه ای افراد تنها در جهت تضعیف روحیه و کاستن از انگیزه‌های مدیران می‌باشد ولی ما از ایشان می‌خواهیم با تمام توان و قدرت کما فی السابق به کارخود بپردازند.
  بنده وکیل شخص یا گروهی نیستم ولی حاضرم در این زمینه با اساتید این عزیز یا کسانی که شاید ایشان را جلو انداخته‌اند در زمینه اسیب شناسی فیلد سلامت شهرستان و نقطه نظرات بیان شده مناظره نمایم. قطعاً این چنین تخریب‌هایی از روش‌های مذموم در کسب جاه و مقام بوده و در درازمدت ره به جایی نخواهد برد و خواهش بنده این است که لطفاً در مسیر ریل قطار توسعه سلامت شهرستان موانع ایجاد ننمایند.
  در پایان بسنده می‌کنم به این سخن
  انوشیروان از بزرگمهر پرسید –ملک ایران چگونه ویران شود؟ بزرگمهر گفت: کارهای بزرگ را به آدم‌های کوچک بسپار و آدم‌های بزرگ را تحقیر کن
  من الله توفیق
  بیستم شهریورماه یک هزار و سیصد و نود و شش

   

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۱۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  خخخخخخ
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۳۳:۱۴
  1

  امروز رفتم تو اتاق چنتا از همکاران تا بشون گفتن زیر این مطلب به نفع خانم دکتر کامنتای خوب بذارین, کلی خندیدم به همراه گریه, اخه همین کارارو میکنیم بهمون میگن جهان سوم. خخخخخخخخ, خدا خودت به خیر کن

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 37 Thumb down 3

  مدعی
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۱۷:۱۴
  2

  چرا کامنت هارو نمی زنید.وقتی از رو صفحه برداشتینش میخواید بزنید؟دیگه اون موقع چه فایده داره!اون موقع هم دیگه نزنید.احتمالا هدفمند نمی زنید چرا مال یادداشت های خاصی رو فوری میزنید؟!

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 33 Thumb down 0

  مدعی
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۳:۴۱
  3

  اها فهمیدم میخواید بگید.. می رسه!مختارید اقا

  -این دیدگاه محبوبیت زیادی دارد، نظرتان چیست؟ Thumb up 26 Thumb down 0

  عشقی
  تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۸:۰۸
  4

  بابا مردم به فکر کشتن پورسیامک و درگیرین مه ایشانه خ…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  سی رضا
  تاریخ : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۱۸:۰۷
  5

  یه مطلب بر علیه تاجگردون نوشته تو همین سایت ۴۸ مظر داده شده همه تایید شده, بعد این مطلب چند روزه هیچکدوم از کامنت ها رو نشون نمیده, اخ سی تاجگردون, کبنا جان شما که اینجوری نبودی داداش

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 13 Thumb down 1

  کارمند
  تاریخ : ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۲:۳۱
  6

  مدیر محترم سایت ؛

  لطفاً نظرات همه را منتشر نمایید تا هم نویسنده متن ، هم مدیر شبکه بهداشت و هم نماینده ، از وضعیت نابسامان بهداشت ودرمان ، مطلع شوند .

  تا کی باید پنهان کاری کرد ؟؟؟
  تا کیاز انتقادهای موجود در خصوص عملکرد مسئولین ، می توان جلوگیری کرد ؟؟؟
  مستند انتقادها ، منشور حقوق شهروندی است و انتظار می رود این منشور که حق عامه ملت است ، قبل از همه در رسانه ها بخصوص آن سایت ، رعایت و منتشر گردد و اجازه ندهید که بیش از این کامنتهای مردم در صف انتشار قرار گیرند و شائبه ت.. و هماهنگی بین ..صوف و آن سایت بر سر زبانها جاری شود .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 3

  کارمند
  تاریخ : ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۵۲:۵۴
  7

  مدیر محترم سایت ؛

  لطفاً نظرات همه را منتشر نمایید تا هم نویسنده متن ، هم مدیر شبکه بهداشت و هم نماینده ، از وضعیت نابسامان بهداشت ودرمان ، مطلع شوند .

  تا کی باید پنهان کاری کرد ؟؟؟
  تا کی از انتقادهای موجود در خصوص عملکرد مسئولین ، می توان جلوگیری کرد ؟؟؟
  مستند انتقادها ، منشور حقوق شهروندی است و انتظار می رود این منشور که حق عامه ملت است ، قبل از همه در رسانه ها بخصوص آن سایت ، رعایت و منتشر گردد و اجازه ندهید که بیش از این کامنتهای مردم در صف انتشار قرار گیرند و شائبه. و هماهنگی بین مدیر موصوف و آن سایت بر سر زبانها جاری شود .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 3

  روستای لار
  تاریخ : ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۳۱:۵۴
  8

  .. دو ریال پول می گیری همه چیز رووارونه میزنی واقعا آدم بی شخصیت هستی چون به …و بزرگ میکنی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  حیات
  تاریخ : ۲۶ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۳:۱۹
  9

  خدا لعنتتون کنه که کامنتله نیزنیت

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  نقی
  تاریخ : ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۲۳:۵۲
  10

  کرو ده کسی سیل ای متن نیکنه بزن ای ۶۰ تا کامنته

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶