کبنانیوز؛ کبناخبر | آغاز عملیات اجرایی شبکه آبیاری ۲۵۰ هکتار اراضی کوشک بویراحمد (+تصاویر)

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۱۹ شهریور , ۱۳۹۶ | ۲۲:۲۰ | کد خبر : 274087 |
 •   
  با حضور مسوولان برگزار شد

  با بهره برداری از این طرح حدود ۵۰۰ کشاورز و بهره دار از مزایای آن برخوردار شده‌اند که در سال زراعی جاری و با کشت محصول لوبیا سرمایه‌ای افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال برای این بهره برداران به ارمغان آورده است.

  کبناخبر؛

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ۱۸۰ هکتار در بخش زراعت و حدود ۱۲۰ هکتار در زمینه توسعه باغ‌ها به روش‌های نوین آبیاری مجهز خواهند شد.

  جعفر گوهرگانی میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح را افزون بر ۳۲ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: زمان بهره برداری از این طرح کمتر از یک سال خواهد بود.

  وی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ۳۰۰ خانوار با یک هزار و ۲۰۰ نفر از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزون بر ۳۰ هزار هکتار زمین دیم در کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت تبدیل شدن به آبی را دارد.

  گوهرگانی ابراز داشت: تاکنون ۱۰ هزار هکتار از این میزان تحقق یافته است.

  روستای کوشک با جمعیتی افزون بر ۳۰۰ خانوار در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

  نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت یازدهم بسیاری از سرمایه‌ها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی در سطح کشور و این استان را که در طول سالیان متمادی به دلیل برخی سوء تدبیرها و روش‌های سنتی مغفول مانده، احیا کرده است.

  غلام محمد زراعی اظهار داشت: بهره‌وری مناسب و بهینه از آب، خاک، کشاورزی یکی از بهترین و مناسب‌ترین طرح‌های سرمایه گذاری در راستای اقتصاد مقاومتی در دولت است که این مهم به خوبی در سطح کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شده است.

  وی تصریح کرد: احیا و بهره‌برداری بیش از ۲۰ طرح پمپاژ آب کشاورزی در سطح استان برای افزایش راندمان و بهره‌وری یکی از اقدام‌های ارزشمند سازمان جهاد کشاورزی و مسئولان استانی در طول چهار سال گذشته بوده است.

  زارعی تأکید کرد: طرح پمپاژ آب در بیش از ۸۵۰ هکتار زمین‌های دیم مختار بویراحمد نمونه‌ای بارز از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.

  نماینده مردم شهرستان بویراحمد گفت: با بهره برداری از این طرح حدود ۵۰۰ کشاورز و بهره دار از مزایای آن برخوردار شده‌اند که در سال زراعی جاری و با کشت محصول لوبیا سرمایه‌ای افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال برای این بهره برداران به ارمغان آورده است.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۴ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  بویراحمد
  تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۴۸:۴۹
  1

  این خبر عالی کبنا جان // خبر باید اینجوره باشه درست به اصل خبر پرداخته راجع به خود پروژه و اطلاعات لازم هم اورده کمترین اشاره ای هم به حواشی که هیچ نفعی هم به سود مردم نداره نکرده//

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بویراحمدیم
  تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۲:۵۹
  2

  اگر که اعتبار مصوب شده چطور شده که برای قطره ای کردن هر متر مربع ۲۰۰تومان پول از مردم میگیرند یعنی چیزی به طور تقریبی هر هکتار دو میلیون تومان از جیب کشاورز ان فقیر وتهیدست لطفا رسیدگی شود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بویراحمدیم
  تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۴:۵۱
  3

  وقتی اعتبار مصوب شده برای طرح از مردم چرا پول جمع آوری میشود مردم کشاورز همه فقیر هستند لطفا به گوش مسئولین برسانید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بویراحمد همیشه سربلند
  تاریخ : ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۱۲:۵۵
  4

  این کلنگ ها هیچ سودی برای مردم ندارد. چهارسال دیگه هم دوباره کلنگ زده میشه.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷