کبنانیوز؛ کبناخبر | خوب یا خوب‌تر؛ مساله این است

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۳ شهریور , ۱۳۹۶ | ۰۰:۳۹ | کد خبر : 272271 |
 •   
  یادداشت| خدیجه مظاهرپور

  همه ما موقع انتخاب یا خرید و هر چیز دیگری سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم و اگر بهترین نباشد، یا کلاً قید خرید و یا انتخاب هر چیز دیگری را که قصد خرید آن را داشتیم می‌زنیم و البته عده‌ای که توقعاتشان کمتر است به خوب و متوسط و ضعیف نیز راضی می‌شوند ولی در وهله اول اولویت همه ما بهترین گزینه و انتخاب است.

  کبناخبر؛

  خدیجه مظاهرپور

  ولی ظاهراً در استان ما این مسایل جا نیفتاده وحل نشده باقی مانده است، چرا که هیچ چیزی سر جای خودش نیست. رییس لیسانس است و زیر دستان او فوق لیسانس و دکتر، یا بدتر اینکه اساتید دانشگاه همه برای یک دیپلم کار می‌کنند.

   

  همه ما موقع انتخاب یا خرید و هر چیز دیگری سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم و اگر بهترین نباشد، یا کلاً قید خرید و یا انتخاب هر چیز دیگری را که قصد خرید آن را داشتیم می‌زنیم، و البته عده ای که توقعاتشان کمتر است به خوب و متوسط و ضعیف نیز راضی می‌شوند ولی در وهله اول اولویت همه ما بهترین گزینه و انتخاب است. در مسایلی که از حساسیت بیشتری برخوردار است، انتخاب و پیدا کردن بهترین گزینه مشکل تر می‌شود و باید با دقت بیشتری عمل کرد.

   

  مثلاً وقتی می‌خواهیم یک لباس بخریم با دقت و وسواس سعی می‌کنیم بهترین را انتخاب کنیم. یا وقتی می‌خواهیم دانشگاه محل تحصیل خود را انتخاب کنیم باز به دنبال بهترین گزینه می‌گردیم.

  همه ما می دانیم که دانشگاه صنعتی شریف بهتر از دانشگاه اصفهان ایا تبریز یا…. است. همچنین همه ما می دانیم که تحصیلات دکترا بالاتر از لیسانس است و یک دکتر از سطح سواد بالاتری برخوردار است و بسیاری مسایل دیگر که هرانسان عاقلی آن را می‌داند

   

  ولی ظاهراً در استان ما این مسایل جا نیفتاده وحل نشده باقی مانده است، چرا که هیچ چیزی سر جای خودش نیست. رییس لیسانس است و زیر دستان او فوق لیسانس و دکتر، یا بدتر اینکه اساتید دانشگاه همه برای یک دیپلم کار می‌کنند. به مسوولین که می‌رسم ازشرمندگی وضعیت دستانم یاری تایپ کردن را نمی‌دهند. برای مثال دکترای فلان دانشگاه می‌شود ….. یا لیسانس ادبیات می‌شود…. یا مثلاً یک لیسانسه فلان دانشگاه می‌شود معاون استاندار!

  می گویند تا وقتی آب هست تیمم باطل است.

  آیا تا وقتی دکترا هست لیسانس باید صلاحیت امور را در دست بگیرد؟!

  آیا در این استان فارغ التحصیل دانشگاه‌های درجه یک پیدا نمی‌شود که بیش از نود در صد مسوولین استان فارغ التحصیل فلان دانشگاه ضعیف به لحاظ رتبه علمی هستند؟!

  آیا می دانید فلان دانشگاه در رتبه بندی علمی اصلاً در نظر گرفته نمی‌شود و به حساب نمی‌آید؟!!!!

  آیا در این استان کسی مسوول نظم و قانون نیست؟!

  آیا با این وضعیت استان ما استحقاق رتبه آخر پیشرفت را ندارد؟!!

  آیا چنین مسوولینی از اینکه احساس ریاست می‌کنند شرمنده نیستند؟!

  آیا کسی که توجه به قانون، ضوابط، اولویت‌بندی کارها ندارد و صاحب نظر در کلیه امور، از راه و جاده و ترافیک و عمران و معماری چیزی سر در می‌آورد که آچار فرانسه امور شده و می‌خواهد مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، عمرانی و…. را همه با نظرات معجزه آسای خود بدون توجه به نظرات کارشناسان،  که نمونه بارز آن سنگفرش خیابان معروف است حل کند.

  خداوند همه بندگان خود را به راه راست هدایت فرماید

  و من الله التوفیق

   


  دانشجوی دکترای فلسفه دانشگاه تهران

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۱۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  سمبوسه دکترای مقاله زدن
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۴۵:۳۱
  1

  برو بابا تو هم حالت خوش نیس…مردم هزار درد دارن اومدی جا بندازی دکترا داری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  جیپ شهباز
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۵۴:۱۹
  2

  سرکار خانم مظاهر پور مدرک ملاک نیست.خیلی از دکتراها و فوق لیسانسها که حضرتعالی آنها را بر لیسانسها و یا پایین دستها یشان ارجعیت قائلید فقط مدرک گرفته اند درصورتیکه از لحاظ کاری و مدیریتی به خاک پای پایین دستیها هم نمیرسند.چرا که اکثرا از امتیازهای مرسوم استفاده و ادامه تحصیل داده اند.پس به شما عرض میکنم ملاک لیاقت است نه مدرک .مدرک فقط مهری است بر روی کاغذ ولی تجربه ؛لیاقت؛مدیریت؛در وجود انسانها هویداست.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  همشهری
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۴۵:۲۱
  3

  والا خانم‌مظاهرپور وقتی .. وغیره هم مدرک صادر میکنند و دانشجو سرکلاس شرکت نمی کند اما استادان را تحت فشار قرار می دهند که باید به همه نمره میان ترم را کامل بدهید و اگر نمره کامل راندید به شما درسی داده نمی شود و همشون با این روش با معدل بسیار بالا فارغ التحصیل می شونددیگر چه انتظاری دارید که پیشرفت علمی داشته باشیم،باز هم باید به این وضعیت تاسف خورد که سر کلاس هم نمی آیند و راحت مدرک می گیرند ودر امتحان‌استخدامی با کسانی که دانشگاههای تهران و شیراز وغیره درس خوندند از لحاظ استخدامی برابرند!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  همشهری
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۵۰:۱۶
  4

  خانم مظاهر پور قبلا پیام نور دانشجو شب تا صبح درس می خواند با چه بدبختی درسش را پاس می کرد الان چطور بعضی دانشگاههای پیام نور با وجود اینکه دانشجو مطالعه نمی کند اما معدلش ۱۸و۱۹وغیره است!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۵۲:۱۲
  5

  وقتی در امتحان استخدامی بین پیام نوری و دانشگاه تهران و شیراز فرقی نباشد چه بگیم والا؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۳۴:۱۴
  6

  از مسئلین سایت کبنا خواهش وتقاضا داریم که به نوشته گذشته این خانم تحت نام “آلیس وسرزمین عجاین نظری بیندازند تامحتویات نظر…گونه این خانم نسبت به مردم استان را ببینند .کسی که… به دیگران .. کند صلاحیت اظهار نظری ندارد .مگر اینکه از مردم این دیار معذرت خواهی کند.. از سایت وزین . انتظار بیشتری داشته وداریم .کسی که به دیگر انسانه. کند سزاوار انسانیت فهیم وموجه نیست . موفق باشید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  خدیجه مطاهرپور در جواب ناشناس
  تاریخ : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۳۰:۵۷
  7

  بنده نه تنها به خاطر نوشتن عالی در سرزمین عجایب عذر خواهی نمی کنم،بلکه از سایتهای خبری به خاطر منتشر نکردن آن به شدت گله مند هستم.چرا که جز واقعیتهای تلخ استان چیز دیگری نبود که مردم استان ما می خواهند حقایق را مخفی کنند و به جای تاکید بر محرومیت همه جانبه استان ،مدام تاکید می کنند که اینجا پایتخت طبیعت ایران است،در حالی که به جز مردم استان خودمان ،عامه مردم شهرهای دیگر کشور ،به هیچ وجه نام یاسوج را به عنوان پایتخت طبیعت نشنیده اند و عامه مردم ایران آغاز استان و و ب فقط فقر و محرومیت را می شناسند و بس.با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه برادر من. باید واقعا بزرگ بود ،نه اینکه مجبور شویم به خاطر رو کم کنی بین استان های دیگر خود را بزرگ جلوه دهیم.به جای این باید تلاش کنیم واقعا بزرگ شویم تا نیازی به خیالپردازی نداشته باشیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۲۷:۳۵
  8

  خانم محترم صحبت از کدام دکترا ویا لیسانس وفوق می کنید شما خیال می کنید مردم نمی دونند که این مدرک ها چطوری گر فته شده اون با معدل ۱۹ ۲۰ ۱۸ پنا می بریم بر خدا نمره ۲ را می کنند ۱۸ شما سخت در اشتباهی شاید مدرک خودت هم ++++ باشد ولی بفر مایید در کدام دانشگاها فا رغ تحصیل شده ای

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  دنا
  تاریخ : ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۲۵:۱۲
  9

  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست …….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناصر
  تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۳:۳۱:۴۹
  10

  بخدا نوبری
  کاش کسایی که .. کردن .. جایی ببینم، ..میکنم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناصر
  تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۲:۲۳
  11

  دلم به حال قلندری میسوزه که استخوان خورد کرده تو زمینه خبر نگاری و سایت کبنا و حالا شما شدید دکتر و باید بیاد حتماً زیر دستت کار کنه؟!؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ..
  تاریخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۶:۳۶
  12

  با سلام به همگی.من تک تک نظرات شما رو می خوتم.ولی اگر ننویسید سنکین ترید.آون این نظزات برای بنده اهمیتی ندازه.پقتی مدیر سایت میگه مطلبت عالیه.این کامنتها ذره ای برام ارزش ندازه.چون آدمی که از سر غرض ورزی و کینه توزی و حسادت و…..صد تا نظر رو ممکنه یکجا بنویسه زیاده.بنابراین به نظرم خودتون رو خسته نکنید بهتزه.آون من فقط می خونمشوت.از این گوش می خونم از اون گوش می اندازن بیرون

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶