- کبنانیوز؛ کبناخبر - http://kebnanews.ir -

ضرورت استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان در صلح و سازش

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و افراد ذی‌نفوذ در موضوع صلح وسازش می‌تواند در برقراری امنیت و آرامش و نیز صلح و سازش در استان مؤثر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری این استان با اشاره به اهمیت صلح و سازش در جامعه اظهار کرد: آماده کردن زیرساخت‌ها، ترغیب همکاران برای بهبود امور اداری و تلاش برای صلح و سازش در استان باید در صدر برنامه ریزی شوراهای حل اختلاف قرار بگیرد.

وی گفت: استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و افراد ذی‌نفوذ در موضوع صلح وسازش می‌تواند در برقراری امنیت و آرامش و نیز صلح و سازش مؤثر باشد.

رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قضازدایی با ایجاد فرهنگ سازش و حمایت از شوراهای حل اختلاف می‌تواند به بهبود شرایط قضایی کمک کند.

حجت الاسلام ساجدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در امور شوراهای حل اختلاف گفت: رتبه چهارم در رتبه بندی کلی کشور، رتبه پنجم کشوری در اتقان آرا، صعود ۱۸ پله‌ای سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ و رشد ۲۲ درصدی آرای مصالحه از موفقیت‌های شوراهای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد است.

بر اساس این گزارش در سال ۹۵ تعداد ۳۱ هزار و ۱۸۰ فقره پرونده وارد شعب شوراهای حل اختلاف و تعداد ۳۱ هزار و ۳۵۸ فقره پرونده نیز مختومه شد. همچنین در چهار ماهه اول امسال تعداد ۹ هزار و ۵۳ فقره به شعب شوراهای حل اختلاف وارد شد و از این تعداد یک هزار و ۹۲۴ پرونده مصالحه شد.

 

1 Comment (Open | Close)

1 Comment To "ضرورت استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان در صلح و سازش"

#1 Comment By سید On مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ @ ۷:۳۷ ق.ظ

خسته نباشی خدمت حاج آقاساجدی ومجموعه همکارانشان در شورای حل اختلاف استان اجرکم عندالله

-نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0