کبنانیوز؛ کبناخبر | شوراهای اسلامی با انتخاب‌های سیاسی و قبیله‌ای مردم را پشیمان نکنند

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۰ | کد خبر : 266191 |
 •   
  یادداشت| منوچهر هرمزپور

  شوراها در کل و به خصوص در دوره جدید باید به فکر شهر باشند نه به به فکر جناح سیاسی باشند و حضور پرشور مردم در انتخابات را اجر نهاده و قول‌هایی که دادند عملی شود تا بی‌اعتمادی در بین مردم ایجاد نشود.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  منوچهر هرمزپور

  نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان صاحب الگوی جدید از مناسبات بین مردم حاکمیت نماد بارز مردم سالاری دینی است.

  ما مردم ایران دموکرسی را در قالب مردم سالاری مشق و تمرین می‌کنیم اما طبیعی است در جریان انتخابات چرخ معیوبی که از دموکراسی غرب به غلط به ارث برده‌ایم و مدل برداری شده در روند کار تاثیرگذار باشد.

  وقتی تبلیغات با هزینه بالا به جریان انتخابات وارد می‌شود قادر است آرای مردم را تحت تاثیر قرار دهد و وقتی آرا تحت تاثیر جریان قدرت و ثروت و تبلیغات قرار گرفت نهاد قدرت ناخواسته‌ای که شکل گرفته است بر مبنای ثروت همچنان به این چرخه معیوب ادامه می‌هد.

  لذا می‌بینیم افرادی که انتخاب شدند اگر نتوانند از این ورطه خود را بیرون بکشند این چرخ معیوب تبدیل به دور باطلی می‌شود که از آرای مردم سوء استفاده می‌کند و بنابراین وقتی مردم به عقب نگاه می‌کنند احساس پشیمانی و ندامت از نوع ورود می‌کنند.

  بنابراین هم دلسوزان نظام و علاقه‌مندان با سلیقه‌های مختلف می‌بایست کمک کنند که محصول انتخابات منجر به ندامت و دلسردی نشود و مردم احساس کنند که در انتخابات شرکت کردند و انتخابات با برکتی بود.

  همچنین این چند جمله را نوشتیم تا بگوییم شهردار انتخابی هم باید بتواند خدمتگزار خوبی برای شهروندان باشد نه اینکه شورا شهر آرای مردم را جمع کند و شهردار انتخاب شود و بعد از چهار سال دست‌ها در عملکردها خالی باشد.

  شوراها در کل و به خصوص در دوره جدید باید به فکر شهر باشند نه به به فکر جناح سیاسی باشند و حضور پرشور مردم در انتخابات را اجر نهاده و قول‌هایی که دادند عملی شود تا بی‌اعتمادی در بین مردم ایجاد نشود.

  نه اینکه به دنبال انتخاب شهردار از اقوام یا جناح خودشان باشند و کاری نکنند که مردم پشیمان شوند و مردم را هم از رأی خود پشیمان کنند.

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶