کبنانیوز؛ کبناخبر | تلاش برای خروج دیشموک از تنش‌آبی

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۷ | کد خبر : 260885 |
 •   
  معاون آبفای استان خبر داد

  معاون مهندسی و توسعه آبفای کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی حفر چاه جدید آب شرب شهر دیشموک آغاز شده است و تلاشها برای خروج دیشموک از وضعیت تنش آبی است.

  کبناخبر؛

  مسعود مرادیان صبح امروز در بازدید از تاسیسات آب شرب شهر دیشموک با اشاره به تلاش آبفای کهگیلویه و بویراحمد در رفع مشکلات مربوط به آب  شرب  شهر دیشموک  اظهار کرد:  این شرکت به جد در صدد تامین آب شرب  اهالی این شهر بوده وتلاش دارد تا با اتخاذ تدابیر لازم دیشموک را  از وضعیت تنش آبی خارج کند.

  معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پس از مطالعات انجام شده و کارهای کاشناسی  توسط آب منطقه‌ای یک نقطه در کنار چاه آب و فاضلاب روستایی  ودر تنگه فارتق برای حفاری تعیین شده بود ، اظهار کرد: به رغم اینکه اعتبارات لازم برای حفر و تجهیز این چاه تامین شده بود وجود معارضات محلی باعث اخلال در روند اجرای  این پروژه شد.

  وی افزود: به دلیل ضرورت  حفر و تجهیز چاه آب شرب شهر دیشموک، مجدد رایزنی‌های لازم با شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل منابع طبیعی استان صورت گرفت و مکانی جدید برای حفر چاه تعیین شد.

  معان  مهندسی و توسعه آبفای کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پس از مطالعات مجدد منمطقه« تنگ پلنگی» برای احداث و حفر چاه آب شرب دیشموک تعیین شد.

  مردایان گفت: از صبح امروز عملیات اجرایی حفر این چاه عمیق آغاز و تلاش می شود تا دو ماه آینده حفاری و تجهیز آن  انجام گیرد.

  وی با تقدیر از همکاری شرکت  آب منطقه‌ای ، منابع طبیعی و بخشداری دیشموک در رابطه با سرعت بخشیدن به  مطالعات مجدد  ژئوفیزیک احداث چاه جدید بیان کرد:  با وارد مدار شدن آب این چاه بخش زیادی از مشکلات مربوط به آب شرب دیشموک برطرف خواهد شد.

  معاون مهندسی و توسعه آبفای کهگیلویه و بویراحمد افزود: کاهش دبی و افت سطح  چاه کنونی  تامین آب شرب شهر دیشموک باعث بالا رفتن برخی املاح شده  که گوارایی آب  این چاه را تحت تاثیر قرار داده است.

  انتهای پیام/1017/ خشت‌زر
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷