کبنانیوز؛ کبناخبر | آقایان نماینده؛ آئین‌نامه جدید وزارت بهداشت باعث افت خدمات پرستاری می‌شود

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۱ | کد خبر : 260861 |
 •   
  با ارسال متنی خطاب به نمایندگان مجلس مطرح شد

  نمایندگان محترم استان (آقایان تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور) خواهشمندیم با توجه به التهابات به وجود آمده در جامعه‌ی پرستاری به خصوص دانشجویان این گروه برحسب ضرورت و اهمیت این موضوع از اجرای این ابلاغیه که قطعاً سبب خروج پرستاری از شکل آکادمیک خواهد شد، جلوگیری نمایید چرا که این ابلاغیه در صورت اجرایی شدن به دلیل کار‌شناسی و علمی نبودن سبب افت کیفیت خدمات پرستاری به مردم خواهد شد

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  یکی از مخاطبان کبنا متن زیر را خطاب به نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی ارسال کرده که از منظر خوانندگان می‌گذرد.

  این متن به شرح زیر است؛

  بسمه تعالی
  نمایندگان محترم مردم شریف استان در مجلس
  آقایان تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور
  سلام علیکم

  با احترام به استحضار می‌رساند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تامین کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان‌ها در آبان ماه سال ۱۳۹۴ آئین نامه‌ای تحت عنوان «آئین نامه استفاده از ظرفیت‌های پرستاری» تدوین و به دانشگاه‌های سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ نمود.

  آئین نامه ذکرشده با توجه به اینکه از نظرات کار‌شناسی اشکالات اساسی بسیاری داشت منجر به اعتراض جامعه‌ی پرستاری به خصوص نهاد‌های علمی، صنفی، حرفه‌ای گردید، که در نتیجه وزارت بهداشت مسئولیت بررسی و اصلاح این آئین نامه را به دست صاحب نظران پرستاری سپرد و آئین نامه‌ای تحت عنوان آئین نامه توسعه همکاری بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی با دانشکده‌های پرستاری و مامایی در آموزش دانشجویان پرستاری در کارگروه توسعه پرستاری در منطقه آمایشی (۷) استان اصفهان مصوب گردید که مورد وفاق جامعه‌ی پرستاری نیز بود.
  در همین راستا در کمال ناباوری وزیر محترم بهداشت طی ابلاغیه‌ای در مورخ ۹۶/۲/۲۳ عملاً خواستار اجرای آئین نامه‌ای شدند که در آبان ماه توسط معاون اموزشی این وزارت تدوین و ابلاغ گردیده بود.

  نمایندگان محترم استان (آقایان تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور) خواهشمندیم با توجه به التهابات به وجود آمده در جامعه‌ی پرستاری به خصوص دانشجویان این گروه برحسب ضرورت و اهمیت این موضوع از اجرای این ابلاغیه که قطعاً سبب خروج پرستاری از شکل آکادمیک خواهد شد، جلوگیری نمایید چرا که این ابلاغیه در صورت اجرایی شدن به دلیل کار‌شناسی و علمی نبودن سبب افت کیفیت خدمات پرستاری به مردم خواهد شد و در واقع این روند سلامت بیماران را تهدید می‌کند.
  پیشاپیش از حسن توجه شما کمال تشکر را داریم.

  سید مصطفی خادمی
  رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری گچساران

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷