کبنانیوز؛ کبناخبر | بعد از سال‌ها انتظار جاده برف کوه دیشموک بازگشایی می‌شود

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۱ | کد خبر : 260795 |
 •   
  نماینده مردم کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده؛

  با بهره برداری از جاده برف کوه راه ارتباطی مردم منطقه دیشموک با مرکز شهرستان کهگیلویه ۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

  کبناخبر؛

  با بهره برداری از جاده برف کوه راه ارتباطی مردم منطقه دیشموک با مرکز شهرستان کهگیلویه ۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.
  به گزارش کبنا، نماینده مردم کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده با بیان بازگشایی جاده برف کوه بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه اینکه سال‌ها مردم چاروسا و دیشموک دغدغه بازگشایی جاده برف کوه را دارند گفت: با احداث و بهره برداری از جاده برف کوه ارتباط مردم منطقه دیشموک با مرکز شهرستان کهگیلویه ۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.
  عدل هاشمی‌پور با اشاره به اینکه روستا‌ها و خانواده‌های عشایری زیادی در این مسیر سکونت دارند، افزود: اداره کل راه و شهرسازی برای اجرای این طرح با کمبود اعتبار مواجه بود با کمک وزیر محترم نفت و مدیر عامل شرکت نفت جنوب کشور تعدادی ماشین راهسازی با هزینه شرکت نفت برای احداث جاده ارتباطی به این منطقه اعزام شدند.
  وی با بیان اینکه کار بازگشایی از دلی کَما به سمت قلعه رئیسی شروع آغاز شد گفت: امیدواریم ۹ کیلومتر از این محور تا یک ماه آینده سنگ برداری و خاک برداری شود و بلافاصله پس از آن آسفالت سرد آن ریخته می‌شود.
  هاشمی‌پور با بیان اینکه قسمت دوم اینجاده از ارتفاعات تا جاده قلعه رئیسی نیز بازگشایی و احیاء می‌شود، افزود: با بازگشایی این جاده فاصله مردم این منطقه تا مرکز شهرستان ۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.
  وی گفت: بعد از پایان عملیات اجرایی جاده برف کوه آغاز عملیات بازگشایی جاده رودریش در دستور کار قرار دارد و با همین دستگاه‌ها عملیات اجرایی آن انجام می‌شود همچنین عملیات اجرایی ۴کیلومتر راه که مردم این منطقه را به حوزه چهارمحال و بختیاری متصل می‌کند و برنامه ریزی کردیم که این کار نیز با همین دستگاه‌ها انجام شود.
  وی گفت: با توجه به اینکه این ماشین آلات راهسازی به صورت رایگان توسط شرکت نفت منطقه جنوب در اختیار ما قرار گرفته‌اند انجام این پروژه هیچ هزینه‌ای برای اداره کل راهسازی استان در بر ندارد و با این کار هم باری بر دوش مردم و هم اداره کل راه و شهرسازی برداشته شد.
  هاشمی‌پور افزود: در مجموع ۲۱ کیلومتر بازگشایی جاده ارتباطی توسط ماشین آلات راهسازی نفت جنوب در بخش دیشموک در حال انجام است و حتی هزینه‌های جاری نیز توسط یکی از خیرین پرداخت می‌شود.
  رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کهگیلویه گفت: مسیر قلعه رئیسی به برف کوه از قلعه رئیسی تا دلی کما که مشترک است با بازگشایی اینجاده طول مسیر بیش از ۲۸ کیلومتر کاهش می‌یابد.
  تارم با بیان اینکه امسال بحث خاکبرداری و بازگشایی جاده برف کوه را در دستور کار داریم، افزود: تا پایان امسال عملیات آسفالت ۱۰ کیلومتر از مسیر دیشموک تا مورخانی با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام می‌شود.

  انتهای پیام/1029 /وحید آهنگ
 • ۶ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  محمود
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۰۱:۴۴
  1

  جناب حاج عدل اولا تا چند ماه دیگه هم نمیتونی بازکنی دوما یه بازگشایی جزیی زیاد تعریف وتمجید نداره باید به فکر کارهای اصلی گازوجاده قلعه ریسی باشید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  حشام
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۳:۳۵
  2

  ایا ب خسارت ان ب طبیعت و جنگلهای انبوه مهلب و بلوط هم توجه شده یافقط دنبال ترکوندن بمب هستید.زندگی مردم وابسته بهمین درختاست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  همشهری
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۰۷:۲۵
  3

  برف کوه برای دیشموک نیست لطفا تصحیح کنید بف کوه قلعه رئسی
  یا برفکوه طیبی لطفا تصحیح کنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  طیبی
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۱۰:۵۰
  4

  برادر من این جاده هیچ ربطی به مردم محترم دیشموک نداره و در اون منطقه هم نیست لطفا اطلاعات خودتون رو کامل کنید و بعد خبر پراکنی کنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بهمئی
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۱۸:۰۱
  5

  دوستان عزیز کبنا نیوزی این جاده به طور کامل در منطقه چاروسا و طیبی می باشد و هیچ ربطی به دیشموک و یهمئی ندارد.ابتدا و انتهای این جاده در منطقه طیبی قرار دارد وقبل از منطقه بهمئی است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  وجدان بیدار باشه کبنا
  تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۲:۴۰
  6

  کبنانیوز رسالت خودتو حفظ کن و کامنتی ک حاوی توهین نیست بذار

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷