کبنانیوز؛ کبناخبر | غرق شدن پدر ۴۰ ساله در رودخانه بشار یاسوج

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴ | کد خبر : 260579 |
 •   
  رستمی خبر داد

  توجه نکردن مسافران به مسائل ایمنی و حتی نصب نبودن تابلوهای منطقه ممنوعه شنا در برخی از مناطق رودخانه بشار باعث شده که این رودخانه افراد زیادی را به کام مرگ بکشاند.

  کبناخبر؛

   

   

   

  رودخانه بشار یاسوج که به‌عنوان رودخانه‌ای وحشی در پایتخت طبیعت از آن یاد می‌شود به‌غیر از موهباتی که برای این شهر داشته حوادث ناگوار و غم‌انگیزی را نیز رقم‌زده است.

  به‌عنوان‌مثال می‌تواند غرق شدن جوانان و مسافران در این رودخانه را یکی از ناگوار‌ترین حوادث این رودخانه وحشی دانست که برخی از مسافران و طبیعت گردان که از گرمای جنوب برای آبتنی و تفریح به این منطقه پناه می‌آوردند در دام این رودخانه گرفتارشده و برخی نیز جان خود را ازدست‌داده‌اند.

  در چند هفته اخیر خبرهای ناگواری مبنی بر غرق‌شدگی برخی از مسافران در پایتخت طبیعت به گوش رسیده که می‌توان به غرق شدن جوانی در رودخانه بشار در منطقه دهنو در هفته گذشته اشاره کرد.

  در همین زمینه خبر‌ها حاکی از غرق شدن یک پدر چهل‌ساله در این منطقه شنیده می‌شود که برای نجات فرزند خود، در همین منطقه (روستای دهنو) دچار غرق‌شدگی به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا شده است.

  اما جای سؤال اصلی اینجاست که چرا در مکانی که از آن به‌عنوان مکانی خطرناک برای شنا یاد می‌شود هنوز تابلویی مبنی بر ممنوع بودن شنا و یا حتی منطقه ممنوعه نصب نشده است.

  مدیرعامل آتش‌نشانی مرکز استان در این زمینه گفت: ظهر روز گذشته خبر غرق‌شدگی یک مرد جوان به این نهاد مخابره شد که نیروهای ما در اسرع وقت برای کمک‌رسانی به این منطقه اعزام شدند.

  وی بابیان اینکه به لطف خدا، فرد غرق‌شده با کمک‌رسانی به موقع مردم و نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس در حال حاضر در سلامت است، بیان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز در رودخانه بشار باعث مرگ برخی از مسافران شده، توجه نکردن به مسائل ایمنی است.

  مهدی رستمی بیان کرد: برخی از مسافران برای فرار از گرمای تابستان و تفریحات خود به حریم رودخانه نزدیک می‌شوند که در همین زمینه به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا برخی نیز دچار غرق‌شدگی می‌شوند که همین موضوع باعث شده که حریم رودخانه بشار برای بیشتر مسافران پایتخت طبیعت ناامن شود.

  رستمی نیز به منطقه دهنو و خطرناک بودن حریم رودخانه بشار در این منطقه سوق‌الجیشی و نبود تابلوهای منطقه ممنوعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مکاتبه‌ای برای این موضوع با آب منطقه استان که مسئول حریم رودخانه‌ها بوده انجام داده‌ایم و خواهان نصب تابلوهای منطقه ممنوعه در این قسمت شده‌ایم.

   

  خبر: اخلاقی

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۳ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  حرف حق
  تاریخ : ۲۷ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۵:۴۶
  1

  خدابیامرره این پدر فداکار را.طبق قانون بازماندگان میتوانند از شرکت اب منطقه ای شاکی بشوند و برای دریافت دیه اقدام کنند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  علیرضا
  تاریخ : ۲۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۱۷:۴۹
  2

  با سلام خدمت شما من پسر بزرگتر ان مرحوم هستم این مقاله اشتباهاتی دارد ان مرحوم شنا بلد بود و داشتن گرد آب ان را به پایین کشید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  علی
  تاریخ : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۲۰:۳۶
  3

  شرکت اب منطقه ای مسول اینجور حوادث میباشد وباید وجوابگوی بازماندگان وبچهای سغیراین جوان باشد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷