کبنانیوز؛ کبناخبر | چرا «محمود باقری» جلسه شورای برنامه‌ریزی را ترک کرد؟/ علت برخورد بد «نوروزی» با گردشگری یاسوج چیست؟

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۳ | کد خبر : 260410 |
 •   
  کبنا خبر می‌دهد/

  مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورد رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی با گردشگری شهر یاسوج جلسه را ترک کرد.

  کبناخبر؛

   

  مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورد رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی با گردشگری شهر یاسوج جلسه را ترک کرد.

  به گزارش کبنا، صبح امروز با حضور غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا، حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد مدیران‌کل دستگاه‌های مختلف استان، روسای ادارات شهرستان و جمعی از مسئولان جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان بویراحمد برگزار شد و حاشیه‌های نیز را به دنبال داشت.

  در این جلسه حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به توضیح در باره اعتبارات شهرستان بویراحمد پرداخت و به اعتبارات گردشگری شهرستان بویراحمد نیز اشاره کرد که این حرف نوروزی با واکنش باقری روبرو شد.

  بعد از صحبت‌های نوروزی، محمود باقری مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگ و هنر غنی استان و شهرستان بویراحمد پرداخت و گفت: این شهرستان بویراحمد بویژه شهر یاسوج دارای طبیعت‌های بکر و مکان‌های زیبای گردشگری است که متأسفانه به دلیل نبود اعتبار نمی‌توانیم به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

  باقری گفت: اعتبارات گردشگری ناچیز است و به خوبی پتانسیل گردشگری یاسوج و شهرستان بویراحمد دیده نشده است، این سخنان باقری با واکنش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی روبرو شد و مدیرکل گردشگری جلسه را ترک کرد.

  باقری در این رابطه به خبرنگاران گفت: همه جا عنوان می‌کنند که برای گردشگری استان برنامه ریزی کنید و زیر ساخت‌ها فراهم شود. اما در عمل و هنگامی که می‌خواهند اعتباری گذاشته شود به گونه دیگری است.
  وی با اشاره به نحوه برخورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، گفت: دلیل برخورد آقای نوروزی با گردشگری استان را نمی‌دانم.

  مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی گردشگری استان است، اظهار کرد: نمی‌دانم چرا با گردشگری یاسوج اینگونه برخورد نمی‌شود.

  وی تاکید کرد: از برخورد آقای نوروزی با گردشگری استان و شهر یاسوج سر در نمی‌آورم به همین جهت به نشانه اعتراض جلسه را ترک می‌کنم.
  باقری توضیح داد: به خاطر کاهش اعتبارات گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد که بالغ بر ۷۰ رصد اعتبارات گردشگری نسبت به سال ۹۳ کاهش پیدا کرده است، جلسه را ترک می‌کنم.

  این مسوول تصریح کرد: در شهرستان بویراحمد که یکی از شاخص‌های توسعه آن گردشگری است، نزدیک به ۵۰ درصد اعتبارات زیرساخت‌هایش کاهش پیدا کرده است و نمی‌دانم که چه دلیل و مستنداتی وجود دارد که این شکل بر خورد می‌کنند با حوزه گردشگری.

  وی افزود: در بحث اعتبارات، موضوع ماهیت استانی را در ردیف شهرستانی می‌گذارند که هیچ ارتباطی به ردیف شهرستانی ندارد. به لحاظ فصل بندی و توزیع اعتبارات ما باید جزء چهار فصل اول باشیم.

  مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما بین ۲۷ فصل به لحاظ توزیع اعتبارات فصل ۲۱ هستیم و این‌ها نشان می‌دهد که سازمان برنامه و بودجه هیچگونه دیدگاهی نسبت به توسعه گردشگری ندارد. و ما به نشانه اعتراض جلسه را ترک می‌کنیم.

  باقری گفت: این روش برخورد نوروزی در جلسه مناسب نیست.

  انتهای پیام/1010
 • ۶ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  امنیت
  تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۵۳:۳۰
  1

  تبریک به آقای زارعی نماینده .بویراحمدودنا

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  محمدياسوج
  تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۲۵:۵۷
  2

  به نظرم باید … شما دارید نان اینجا را میخورید اگر یاسوج بده چرا میایید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  استاندار
  تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۷:۲۶
  3

  از آقای نماینده بپرس

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  محمد
  تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۶:۲۳
  4

  ضعیفترین مدیر برنامه ریزی نوروزی است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  میراث فرهنگی گچساران
  تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۲۱:۱۸
  5

  زنده باد مهندس باقری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  تيرتاجى
  تاریخ : ۲۵ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۳۷:۴۴
  6

  هر که قهر که خودشو بى بهر که 😂😂😂

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶