کبنانیوز؛ کبناخبر | واکنش مدیرکل منابع طبیعی استان به انتقادهای تاجگردون

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۹ تیر , ۱۳۹۶ | ۲۱:۱۹ | کد خبر : 257939 |
 •   
  در پی آتش‌سوزی‌ها مطرح شد

  مدیرکل منابع طبیغی و آبخیزداری به انتقادات تاجگردون در خصوص آتش سوزی ها در استان واکنش نشان داد.

  کبناخبر؛

   

  مدیرکل منابع طبیغی و آبخیزداری به انتقادات تاجگردون در خصوص آتش سوزی‌ها در استان واکنش نشان داد.

  به گزارش کبنانیوز از چرام، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار کبنانیوز در چرام در رابطه با آتش سوزی جنگل‌ها و انتقادهای غلامرضا تاجگردون در این خصوص به صحبت‌های نماینده گچساران واکنش نشان داد.

  عزت الله بهشتی فر در واکنش به صحبت‌های تاجگردون گفت: با توجه به آمار و اطلاعات امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰هکتار از نظر مساحت کمتر آتش سوزی داریم ضمن اینکه سال گذشته تا این موقع ۱۷ فقره، و هم اکنون بالغ بر ۴۰فقره آتش سوزی، وقتی تعداد سطح بیشتر است یعنی عملکرد خوب است.

  وی افزود: در مقایسه با سایر استان‌ها، ما از همه استان‌های زاگرس نشین جنگلی تریم و ۵۳درصد جنگل است که نزدیک به ۹۰۰هزار هکتار نسبت به بقیه استان‌ها که جنگل کمتریی دارند ما آتش سوزی کمتری در کهگیلویه و بویراحمد داریم.

   

  وی با اشاره به اینکه یکسری راهکارهایی برای کاهش آتش سوزی‌ها در استان داشتیم بیان کرد: با کمک تشکل‌های مردمی ۲۶نقطه بحرانی تشخیص دادیم که این کمک بیشتر از سایر ادارات بود و قریب به ۱۰۰فقره آتش سوزی پیش از آنکه به مرحله خسارت برسد خاموش کردند یعنی استفاده از توان کسانی که در عرصه‌های جنگلی حضور دارند.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشت: علاوه بر این ما در شهرستان‌ها و بقیه بخش‌های استان مرتب کشیک داریم و طبق آمار و اطلاعات ما در روزهای تعطیل آتش سوزی‌ها بیشتر است و به همین علت کشیک دو برابر می‌شود و تمامی پرسنل از اول خرداد تا آخر مهرماه کشیک می‌مانند.

  وی در خصوص دیگر راهکار برای کنترل و مهار آتش سوزی‌ها گفت: یکسری تجهیزات که از سازمان جنگل‌ها دریافت کردیم از قبیل ۸ماشین کمک دار مجهز به سیستم اطفا حریق هستند و بیش از ۲۰۰دستگاه فلس بک پشتی و تعدادی وسایل دستی و ملزومات برای افراد از قبیل اره و کوله پشتی و چراغ قوه تهیه کردیم.

  بهشتی فر با اشاره به اینکه اعتبارات استانی در مقابل ملی بسیار ناچیز است و جوابگوی نیرو‌ها نیست بیان کرد: مشکلی که ما داریم به ازای هر ۲۰هزار هکتار یک قرق‌بان داریم در صورتی که در نرم جهانی به ازای هر ۲هزار هکتار یک قرق‌بان وجود دارد که وقتی این عدم تناسب است قطعا آتش سوزی‌ها هم وجود دارد.

  وی افزود: اما عملکرد ما را از دستگاه‌های نظارتی و سازمان بازرسی و دادرسی و سازمان مرکزی سئوال کنید جز استان‌هایی خوب از نظر جلوگیری از اطفا حریق هستیم.

  مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر که از طریق مزارع شروع می‌شود تاکید کرد: در این خصوص تاکنون ۱۰ پرونده که عاملان آن‌ها شناسایی شده تشکیل پرونده و به مراجع قضایی ارجاع داده شد که امیدواریم با صلابتی که در دستگاه قضایی وجود دارد برخورد قانونی انجام می‌گیرد.

  بهشتی فرگفت: ما جلساتی که در شورای اداری استان و ستاد بحران و تشکل‌های مردمی داشتیم تصمیامات خوبی اتخاذ شدکه امیدواریم با با توجه به خروجی جلسات بقیه ادارات و نهاد‌ها با توجه به امکانات بر اساس تبصره ذیل ماده ۴۷قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در قبال آتش سوزی‌ها همه دستگاه‌ها را موظف به کمک برای خاموشی آتش کردند همانطور که ما هم اکنون ۲۶تشکل مردمی داریم.

  وی تصریح کرد: طبق قانون ماده ۱۲افزایش بهره وری خساراتی که دستگاه‌ها به عرصه‌های منابع طبیعی وارد می‌کنند در‌‌ همان مرحله امکان سنجی وقتی پروژه تعریف می‌شود نه وقتی شروع کردند و موقع اجرا در‌‌ همان مرحله باید خسارت پرداخت شود و سازمان جنگل‌ها این را به ادارات باز می‌گرذاند برای احیا مراتع تخزیب شده.

  وی بیان کرد: خیلی از این انتقاد‌ها به خاطر اجرای قانون توسط این اداره و ممانعت از تخریب جنگل در نقاط مختلف استان می‌باشد.

  به گزارش کبنا، غلامرضا تاجگردون علاوه بر انتقاداتی در جلسات استانی به منابع طبیعی استان امروز با گذاشتن پستی در صفحه شخصی خود نسبت به عدم تصمیم گیری و اعمال نفوذ برخی مسولان سیاسی و اجرایی استان نسبت به آتش سوزی‌ها در منطقه پای طوف گوهرکان انتقاد کرد.

  انتهای پیام/1021 /ی
 • ۱۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  بویراحمد
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۲۴:۰۶
  1

  تاجگردون فقط بلد دخالت بی مورد کنه به جای تشکر از ادارات هر روز به انتقاد از مدیران زحمت کش میپردازد هدفش فقط برکناری و آوردن خویشاوندان هست بیایید تمام مصاحبه هایش ایشان از زمان به قدرت رسیدن بررسی کنید ایشان فقط انتقاد بی مورد می‌کنه

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 13

  http://kebnanews.ir/wp-content/plugins/comment-rating/images/1_16_down.phttp://kebnanews.ir/wp-content/plugins/comment-rating/images/1_16_up.pngng
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۰۹:۱۹
  2

  درجواببویراحمدتاجگردون درست میگه چون حق میگه هضمش برای امثال شماسخته

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 4

  ناشناس
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۲۶:۱۷
  3

  اقا بفرمایید کشیک یا کشیش

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  کهگیلویه و بویراحمد
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۰۸:۳۳
  4

  اگر کسی دخالت نکندوتذکر وانتقاد نباشد کسی دنبال کار نیست مسئول باید وطیفه د ست انجام دهد ومدیر کل نباید ناراحت شود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 7

  ک
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۲۹:۰۰
  5

  اقای محترم نماینده مردم انتقاد بکند وپیگیر کار شود به اقایان برمخورد پیگیر نباشد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 6

  بچه روستا
  تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۴۴:۰۶
  6

  تاجگردون اگر توان داره که میدونم داره باید هرچه سریعتر مدیرکل منابع طبیعی استان و رییس اداره منابع طبیعی گچساران را عوض کنه .مردم بخصوص روستاییان به شدت از این دو نفر ناراضی هستند.زمینهایی را که روستاییان بدبخت و بیکار پنجاه سال است در آنها کشاورزی میکنند را به بهانه نبودن آنها در عکس هوایی پنجاه سال پیش به عنوان منابع ملی محسوب و روستاییان را به عنوان متصرف عدوانی روانه محاکم قضایی و انتظامی میکنند و بقیه این داستان را خودتان حدس بزنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 4

  دوگانه سوز
  تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۴۱:۰۰
  7

  سلام اگر جنابتان میخاد عوض کنه چرا جناب لدنی را عوض نمیکنه که اب خوردن دریاسوج سهمیه بندی شده با توجه به اینکه مرکز استان در سرچشمه ابهای جنوب قرارگرفته
  چرا مدیران افتضاحی که خودش انتخاب کرده انتقاد نمیکنه درسته که جناب زارع در غار کهف خوب رفته اما این زیاده خواهی های ایشان هم حدی دارد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  بویراحمد گچساران
  تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۴۱:۳۷
  8

  درود بر تاجگردون و مهندس پیوند. که زحمات هر دو قابل ستایش هستند ‌. انتقاد . در تمام مسائل وجود داره و خواهد . داشت. دکتر تاجگردون فهمید که‌مورد . پیش امده گورگان. بیشتر وجه اختصاصیه. یک انتقاد کوچک کرد که دلخور نشن از دستش. وگلایه نکنند که چرا حمایت نکردی. دکتر تاجگردون پا را از خط قرمز قانون فرا نخواهد گذاشت. و در ضمن مهندس پیوند مرد بی ریا و زحمت کش در منابع طبیعی استان میباشد .درود بر هر دو

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 6

  جواد
  تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۱۵:۳۶
  9

  اگر قصد ایشان انتقاد باشه که عالی است اما همه میدانیم حتی یک مورد از مدیرانی که خود گمارده است تا کنون انتقادی نداشته اند پس کاسه ای زیر نیم کاسشونه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 3

  نگین تاجی
  تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۴۲:۱۳
  10

  جدا بهشتی ضعیف هست هرچه سریعتر عوض شه بهتره اقای تاج گردون جنگلهای استان را نجات بده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  33
  تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۵۸:۴۳
  11

  آقای تاجگردون به خاطر جاده گوهرگان نارحته که قانونی نبوده و دستگاههای نظارتی جلوشو گرفته گیر داده به بهشتی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  ناشناس
  تاریخ : ۱۷ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۰۴:۵۵
  12

  باوی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷