کبنانیوز؛ کبناخبر | واکنش «ستار هدایت‌خواه» به سخنان رئیس جمهور

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۷ | کد خبر : 255827 |
 •   
  در گفت‌وگویی مطرح شد

  متأسفانه مبنای آقای روحانی نگاهی چرک آلود غربی به مسئله ولایت است و بیشتر به سخنها و شعارهای بی بند و اساس ربط دارد تا نکات مفهومی دینی که باید به وی متذکر شد که اینگونه سخنها در جامعه بوی تفرقه خواهد داد.

  کبناخبر؛

   

  مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه اینگونه سخنان در شأن یک رئیس جمهور کشور اسلامی نیست، بیان کرد: آقای روحانی این سخنان را به گونه ای به امیر المنین و نهج البلاغه ربط می‌دهند که اولاً باید دانست که وی نهج البلاغه را به کلی نخوانده و دوماً اینکه وی مفاهیم این کتاب را درک نکرده است.

  به گزارش کبنا، ستار هدایت خواه در واکنش به سخنان رئیس جمهوردر مورد نقش دموکراسی مردم در تعیین ولایت که برگرفته از نهج البلاغه است، گفت: متأسفانه سخنان آقای روحانی و تحریف وی از نهج البلاغه مُعید دیگری بر سکولار بودن وی و تأثیر پذیری شخص رئیس جمهور از اندیشه های غربی است.

  وی با انتقاد از سخنان حرمت شکنانه رئیس جمهور در مورد ولایت گفت: سخنان آقای رئیس جمهور نشان می دهد که وی هنوز مفهوم ولایت را ندانسته و آن را در یک حکومت اسلامی درک نکرده است

  مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه اینگونه سخنان هنجار شکنانه در شأن یک رئیس جمهور کشور اسلامی نیست، بیان کرد:آقای روحانی این سخنان را به گونه ای به امیر المنین و نهج البلاغه ربط می دهند که اولاً باید دانست که وی نهج البلاغه را به کلی نخوانده و دوماً اینکه وی مفاهیم این کتاب را درک نکرده است.

  هدایت خواه با بیان اینکه نهج البلاغه خطبه ها و نامه ای متعددی دارد که باید در مورد این دیدگاههای اصولی و فقهی اظهار نظر کرد، بیان داشت: امیر المومنین به اصحابش گفت که یاران معاویه را دشنام ندهید و در مقابل با دشمنانتان با دشمنی رفتار کنید نه با رفتارهای زلیلانه، اما سخنان آقای روحانی در این زمینه ها معنا و مفهومی دیگر را نشان می‌دهد.

  وی ادامه داد: امروز ما به صراحت می بینیم که آقای روحانی در مسائل سیاسی وقتی بر مسند موءزه و تذکرات اخلاقی می نشیند به نیروهای انقلابی دشنام می دهد وآنان را عده ای بذل، بی سواد و غیره می خواند ولی دشمنان اصلی حکومت اسلامی و انقلاب را با رفتار های زلیلانه بدرقه می کند.

  فعال سیاسی هم استانی تصریح کرد: به آقای روحانی باید بگوییم که مکتب امیر المومنین این نیست بلکه مکتب امیرمومنان این است که گفته اند که با دشمنان خود دشمن باشید، اما آقای روحانی نه اینکه با دشمنان دشمن نیستند بلکه رفتار وی با دشمنان ذلیلانه و در جبهه سستی است.

  وی در واکنش به سخنان رئیس جمهور در مورد ولایت و نقش دموکراسی در تعیین ولایت افزود: کسانی که امروز دم از مشروعیت رأی مردم و ربط دادن آن به دموکراسی می زنند نه از مشروعیت چیزی می دانند و نه از دموکراسی و تعابیر را به گونه ای دیگر می‌گویند.

  هدایت خواه با تأکید بر اینکه نقش رأی مردم در حکومت اسلامی مردم سالاری دینی است نه دموکراسی ،بیان کرد: آقای رئیس جمهور لاعقل بداند که معنای دموکراسی و اصل دموکراسی برگرفته از واژه غربی و تن محور است و اگر در آن مردم کارهای غیر شرع همچون هم جنس بازی، شراب خواری و زنا را خواستند است باید به آن تن داد پس دموکراسی واژه ای اسلامی نیست.

  وی بیان کرد: امروز آقای روحانی ادعای این را دارد که شاگردامام است اما از راه ،سیره و اندیشه های امام بویی نبرده و بیشتر از آن که مبانی اسلامی را در جامعه بگویید همیشه دم از مبانی و تفکرات غربی و سکولار در جامعه سخن به میان آورده است.

   

  فعال سیاسی و فرهنگی هم استانی تصریح کرد: در مکتب امیر المومنین در مورد ولایت آمده است اگر کسی بی اذن خداوند تصرف ولایت و رهبری کند تصرف آن نامشروع است و باید به آن کفر ورزید.

  هدایت خواه با بیان اینکه حق تصرف در حقوق انسانها فقط خداوند است و از طرفی دیگر ولی کسی است که به اذن خداوند برای مردم انتخاب شود ،گفت: امروز متأسفانه یک شخص رده بالای حکومتی سخن های نسنجیده را بیان می کند که باید چنین گفت که اینگونه سخنها را فقط افراد بی سواد می زنند.

  وی با بیان اینکه امروز این سخنها نشان از یک تفرقه و دو قطبی در جامعه است، بیان داشت:اگر به قول معروف آقای روحانی ۸۰میلیون نفر هم به فلان شخص در انتخابات رأی داده باشندمگر می شود آن را رهبر خواند، نه؟ کسی رهبر است که به اذن خداوند منان برای رهبری انتخاب شده باشد.

  فعال سیاسی هم استانی با تأکید بر اینکه هر گونه دخل و تصرف در موضوع ولایت غیر مشروع است،گفت: امیر المومنین در نهج البلاغه به صراحت آورده اند که ولایت حق من است چون از جانب خداوند این امر به من سپرده شده است.

  وی با تأکید بر اینکه اگر مفهوم آقای روحانی رأی مردم در انتخاب ولی است باید چنین گفت اصحاب سقیفه هم می توانند ادعای ولایت بکنند و بگویند مردم به ما رأی دادند و علی(ع) را به رهبری در برهه ای انتخاب نکردند.

   

  هدایت خواه تصریح کرد: متأسفانه مبنای آقای روحانی نگاهی چرک آلود غربی به مسئله ولایت است و بیشتر به سخنها و شعارهای بی بند و اساس ربط دارد تا نکات مفهومی دینی که باید به وی متذکر شد که اینگونه سخنها در جامعه بوی تفرقه خواهد داد.

  مخبر سابق فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اینگونه سخنها از سوی رئیس جمهور نشان دهنده تحت تأثیر قرار گرفتن وی در برابر سخنان و حلقه های مشاوران وی است، بیان کرد:اینگونه سخنها از سوی آقای روحانی نگاهی شعاری است و گفتن اینگونه حرفهای هنجار شکنانه در قواره رئیس جمهور اسلامی نیست.

   

  ——————————

  خبر: روح‌اله اخلاقی

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۱۹ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۳:۵۷
  1

  من نمیدونم .. نظر میدین با رفتن لیدرتون احمدی نژاد شما دیگه حرفی برای گفتن ندارین.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 9

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۳۵:۳۲
  2

  احسنت بر هدایت خواه بزرگ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 11

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۰:۲۰
  3

  درودوسلام خدمت استاد فر زانه خطیب توانا مرد انقلابی وشجاع ونترس دکتر ستار هدایتخواه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 8 Thumb down 11

  احسان ج
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۲:۵۶
  4

  باز هم ….ه جبهه پایداری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 9

  مطمئن
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۹:۰۵
  5

  باز تو نظر دادی اقای دکتر …نمیدونم سمت جنابعلی چیه که..ظهار نظر درباره ریس جمهور ۲۸ میلون نفرمردم میدی..شما انگار نمیخواهی قبول کنی که دوره حرفای …شما تموم شده کسی دیگه از امثال شما واون دوستت بزرگواری . تموم شد..عامو … ول کن سیاستو

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 10 Thumb down 7

  غلام
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۵۱:۱۷
  6

  نکنه …. شده؟؟؟؟ حرف قشنگ و منطقی بزن……شما دکتری داری منم دکتری دارم…این مردم خواست مردم هست که به همه چیز…..همه چیز متعلق به مردم هست..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 4

  علي
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۵۳:۱۷
  7

  در حال حاضر فقط روحانی مشروعیت داره چون انتخاب مردم هست…بقیه سکوت به احترام رای مردم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 6

  شهروندی
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۵۱:۲۲
  8

  بب….می خواد درس بده ! کسی که قادر به … و چند سال بویراحمد را به .. از سواد دینی و سیاسی می زند. این شمایید که دین و احکام را تفسیر به… کنید. تو کجا روحانی کجا

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 6

  Uyy
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۵۳:۵۷
  9

  احسنت بر آقای هدایت خواه
  واقعا رئیس جمهور به مدرک دکترای خودش خیلی ..
  دا..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 5

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۰۵:۰۸
  10

  اقای.. نداره،کسی هم که میگه دوره این حرفا تموم شده نه تموم نشده تازه شروع شده،شبهای قدر مشاهده میکردید که چقدر انسان خدا شناس تو کشور… کنید همین چند روز پیش بود که نیروهای نظامی گفتند مگه نیروی نظامی مرده که رهبر تنها باشه.در ضمن ما هم پشت رهبر ایستادیم و ایشون هیچوقت تا ما هستیم تنها نیستند…داشتید.این کشور کشور امام زمانه.نه جای یه…حق فقط رهبریه و رییس جمهور هم زیر نظر رهبر هستند.اگه نمیدونستید حالا بدونید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۰۷:۰۵
  11

  باز یه سری ..ن رای دادن،کی گفته حق با اکثریته،اصلا از کجا معلوم ..،حق با کسی که حرف حق میزنه و از رهبری تبعیت میکنه.رییس جمهور و طرفداراش بدونن که تا رهبری هست . و به تعبیر رهبری هر کس از ولایت فاصله بگیره تو دهنی و سیلی سختی میخوره.بیخودی برای خودتون حرف در نیارید حق با اکثریته.لطفا نظر من رو چاپ کنید اگه طرف حق هستید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 6 Thumb down 2

  هوش
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۱۸:۴۷
  12

  شما نظر ندین لطفا سیاستمدار زیاد هست

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  علی
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۰:۱۱:۲۲
  13

  رئیس جمهور واقعا منطقی و بر اساس روایات سخن گفته.درودبر روحانی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  http://kebnanews.ir/wp-content/plugins/comment-rating/images/1_16_down.phttp://kebnanews.ir/wp-content/plugins/comment-rating/images/1_16_up.pngng
  تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۰:۰۳
  14

  هدایت خواه جان خودت بروتوخونه ات بنشین

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۸:۳۷
  15

  هدایت خواه از اصل دین حمایت می کند دروذ بر هدایت خواه این دفاع دینی وتکلیف شرعی بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۵۰:۱۷
  16

  باسلام درود خدا برشما باد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۳۳:۵۸
  17

  …چگونه ..را انتخاب میکند .بوسیله خواب …

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  امير
  تاریخ : ۱۳ تیر ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۰۸:۰۹
  18

  درود بردکتر هدایت خواه به سخن های گرانبها شو اقایونی که میگی هدایت خواه دیگه تموم شده تازه شروع شده شما به امیدا خدا به همین زودی..و میشوند به امیدا خدا چون دیگر .. وجود ندارد ریس جمهوری که میاد به شیری مثل رهبر عزیزمان وسپاه ونظام البته خودش میدونه که هیچی وکاری نمیتونه بکنه .د لبیک یا خامنه ای

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  فرهنگ
  تاریخ : ۲۲ دی ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۴:۰۰:۴۱
  19

  ازروزی بترسین ک دوباره امثال دکترهدایتخواهودکتر ارژنگ دوباره برگردند.. اون روز روزعزای زیاده خواهان استانمونه… خودتون رو آماده کنید که سونامی درراهه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...