کبنانیوز؛ کبناخبر | بهره‌برداری از پتروشیمی گچساران تا سه سال آینده(+تصاویر)

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۶ خرداد , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۴ | کد خبر : 255479 |
 •   
  تصاویر؛

  وی در پاسخ به این سئوال که پتروشیمی گچساران چه موقع به بهره برداری می‌رسد، بیان داشت: با توجه به حجم کار صورت گرفته و حمایت هلدینگ بالادست و نماینده گچساران پیش بینی می شود اگر با مشکلی مواجه نشویم ان شالله این پروژه مهم ظرف سه سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

  کبناخبر؛

  .

  وجود ذخایر عظیم نفتی در این منطقه باعث شده تا داشتن صنایع پایین دستی و مرتبط با نفت بتواند گره اقتصادی شهرستان گچساران و شهرهای اطراف را باز کند.

  البته تاکنون پیشرفت زیادی در این خصوص در گچساران دیده نشده و هنوز نتوانسته ایم از نفت خامی که از چاه های اطراف این شهر استخراج می‌شوند در قالب تبدیل به فرآورده های نفتی و اشتغال‌زایی بهره چندانی ببریم.

  یکی از پروژهایی که از سال ۸۱ در دستورکار مسئولان وقت قرار گرفت و کلنگ آن ۵ سال بعد به زمین زده شده پتروشیمی گچساران است که پس از گذشت ۱۰ سال هنوز پیشرفت قابل چندانی نداشته است.

  البته در سال‌های ابتدایی کمبود اعتبار و پس از آن تحریم های کشور مشکلات زیادی را گریبانگیر این پروژه اقتصادی کرد ولی در سالهای اخیر با پیگیری های ویژه نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی رونق به پتروشیمی این شهر برگشته است.

  سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اکنون پرسنل در سایت پتروشیمی مشغول بکار هستند.

  “عبدالله قربانی” در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از یاسوج ، با بیان اینکه هم اکنون در سه بخش مشغول بکار هستیم، افزود: مخزن های ۳۰ هزار متر مکعبی اتیلن و ۱۷ هزار مترمکعبی اتان توسط شرکت زاگرس نصب سپاهان در حال ساخت است.

  وی مهمترین بخش های پتروشیمی گچساران را سیویل و نصب استراکچر عنوان کرد و اظهار داشت: ۷۰ درصد سیویل انجام شده و در حال نصب استراکچر بر روی رکهای پتروشیمی می باشیم.

  سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: خنک کننده ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال قالب بندی و آرماتور بندی سازه بتنی هستیم.

  قربانی با بیان اینکه در سایر بخش ها نیز مشغول بکار هستیم، افزود: هم اکنون ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در پتروشیمی گچساران شاغل که این افراد شامل مهندسین،کارگران فضای سبز، حراست و آتش‌نشانی هستند.

  وی در پاسخ به این سئوال که پتروشیمی گچساران چه موقع به بهره برداری می‌رسد، بیان داشت: با توجه به حجم کار صورت گرفته و حمایت هلدینگ بالادست و نماینده گچساران پیش بینی می شود اگر با مشکلی مواجه نشویم ان شالله این پروژه مهم ظرف سه سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

  قربانی در پاسخ به این سئوال که پالایشگاه بید بلند ۲ که قرار است خوراک پتروشیمی گچساران را تامین کند در چه وضعیتی قرار دارد، گفت: این پالایشگاه در حال ساخت است و تا حدودی از پتروشیمی گچساران جلو است و حدود ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  منبع: ایلنا

  انتهای پیام/1002/ آ-آ-ر
 • ۹ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ندا
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۴۳:۵۷
  1

  خالی بندی همش خالی بند و دروغ گو هستن ###

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 1

  اسپری گچساران
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۲۰:۰۸
  2

  خوش بخال غریبه هایی که میرن توپتروشیمی برای ما گچسارانیها که هیچ سودی نداره فقط بشمارید ببینید چند نفر غریبه بره توپتروشیمی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 1

  باشت
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۹:۳۸
  3

  دقیقا تنظیم میکنه تا سه سال اینده که انتخابات مجلس هست و دوباره ابن مردم بدبخت و بیچاره بهش رای بدن. اما بهترین کار رو خودش میکنه و حق این مردم همینه که یکی بیاد بهشون دروغ بگه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 1

  علی
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۳:۱۲
  4

  این که میگم سه سال دیگر راه اندازی میشه حتما باید بیدبلند دو هم راه اندازی بشه بعید می‌دونم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  شرمت الله
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۲۹:۳۳
  5

  اسپر حونی درو نکن عزیز

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 5

  .
  تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۴۴:۳۴
  6

  درجواب باشت کامنت۳اصلامطلب راخواندی که چه کسی این حرفهاراگفته مگه دچارتوهم شدی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۰۰:۰۷
  7

  به عرض کسانی که به انتظار افتتاح پتروشیمی نشسته اند می رساند هیچ وقت با این وعده وعیدها خودتون را دلداری ندهید. چون اگر روزی روزگاری خدای نکرده پتروشیمی افتتاح شودخود نماینده و فرماندار و شهردار و پیمانکار همگی لیست دارند و از لیست خودشان نیروهاش رو تامین میکنند. در اصل این پتروشیمی به پتروشیمی تاجگردون و شرکا نامگذاری خواهد شد . پس خواهشن اگر با ایشان تعاملی یا رابطه ای ندارید به امید استخدام پتروشیمی ننشینید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  همشهری
  تاریخ : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۹:۲۳:۰۵
  8

  انتقال خوراک اولیه پتروشیمی که از پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ تامین شود چه زمانی شروع خواهد شد . چون به خودی خود پروژه بزرگی خواهد بود یعنی خط لوله ای حدود یکصد کیلو متری – عبور از دو رودخانه ماورن و حیر آباد – عبور موانع متعدد جاده آسفالته و تقاطع با خطوط لوله های آب و گاز و نفت ؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  باشت
  تاریخ : ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۴۳:۳۷
  9

  به قول حسین پناهی
  خدا سر جای خود بنشین براز حق کار خودشو بکنه
  دروغ تا به کی ؟!!!! مگه پتروشیمی ی لیوان ابه که بخوری !!!!!
  ساده ایم و گول می خوریم و هی به به به به برا آقای ایکس می فرستی
  با اعمال و رفتارتان کاری نکنید که فردا بچه های شما نوه های شما از شماها انتقاد توهین امیز بکنند !!!!! خدا سر جای حق نشسته !!!!
  تازه افتتاح هم بشه کدام قسمت ؟!!!! فضای سبز ؟ اداری ؟ اتاق نگهبانی؟…….
  تازه افتتاح هم بشه برای غیر بومی هاااااااااااا !!!!!
  مگه در سد چم شیر شما ها از نیروی بومی استفاده کردید مگه همه از ایذه نبودند مگه از تهران نبودند؟؟؟!!!
  حقایق در پشت پرده هست و اینها ظاهر سازی است بهوش باشید اعلام خطر می کنم ساده نباشید لااقل ی کم راه راه باشید………..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷