کبنانیوز؛ کبناخبر | همه در خوابند؛ برای آتش‌سوزی هزاران درخت بلوط یک دقیقه سکوت کنید

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۵ | کد خبر : 255295 |
 •   
  یادداشت | خدابخش جنگلی

  مگر همین‌ها از نسل آریوبرزن درمقابل اسکندر و تیمورلنگ نمی‌باشند؟ پس جوانان ما آماده و جویای کار هستند که شما می‌فرمایید و زمینه و منابع کار هم منابع طبیعی است هم در بعد صنعت و هم توریسم که خدمتتان عرض کردم ، ولی متاسفانه برخی مدیران بی‌توجه‌اند همانطوریکه در یک پیام همدردی با مدیرکل منابع طبیعی بی‌توجه‌اند و کمیته بحران بی‌توجه؛ از بذل توجه و عنایت شما سپاسگزارم.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  خدابخش جنگلی*

  یک کارشناس امور جنگل و مرتع در کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی نوشت؛ مهار آتش بر خرمن جنگل‌ها تنها وظیفه اداره منابع طبیعی نیست.

  خدابخش جنگلی از کارشناسان حوزه جنگل در استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه‌ای که با حضور رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، دادستان یاسوج و سایر مسئولان قضایی برگزار شد، اینگونه بیان کرد:  من به نمایندگی از همکارانم در اداره کل منابع طبیعی تمنا دارم یک دقیقه سکوت را به خاطر مرگ هزاران اصله درخت که طعمه زبانه‌های آتش می‌گردند دستور فرمایید «سکوت»، درختانی که هویت و تاریخ این سرزمین و منبع قوت و شناسنامه اشتغال و درآمد مردمان این استانند، وقتی که بنیان اشتغال و سفره اشتغال، در شعله‌های آتش می‌سوزد، وقتی که شعله‌های آتش تا منتهی علیه کوه‌های سر به فلک کشیده حوزه زندگی مدیرکل بحران و ستاد بحران از شرابگرو، جوخانه، کوه‌های عنا و بوستان باشت، راهمالی و ساورز و دیگرنقاط استان، که بهترین زمینه و پایه و منبع اشتغال این استانند، می‌سوزند و به خاکستر تبدیل می‌شوند، آنوقت بعضی مدیران درخوابند و هیچ احساس همدردی با ما ندارند، چگونه می‌خواهند زمینه و فرصت اشتغال را به وجود بیاورند؟

  این استان استان صنعتی نیست و سهم و پتانسیل صنعتی شدن آن در ایجاد اشتغال نسبت به منابع طبیعی بسیار اندک است، عامل اصلی اشتغال در این استان درآمد سبزبا محوریت منابع طبیعی شامل «منابع طبیعی وصنعتی شدن» مانند توسعه گیاهان دارویی و ایجاد کارگاه‌های کوچک در زمینه تولیدات جنبی آن شامل خدمات بهداشتی، شویندگی، آرایشی و زنبورداری و صنایع دستی و پرورش مرغ و طیور، منابع طبیعی و اکوتوریسم در زمینه جذب توریسم و سرمایه گذار و گردشگری و میراث فرهنگی، ازطریق این مراتع و جنگلها با درختان کهن و آبشارها دره‌ها و مناظر و چشم اندازهای زیبا می‌باشد، که امروزه شاهد سوختن و خاکسترشدن خاموش و بی‌صدای آنها هستیم، آیا سوال شده از این مدیران که چه تعداد جوان، دانشجوی فارغ التحصیل و آماده کار در این استان وجود دارد و سهم ما از استفاده از این منابع آب و خاک و جنگل در تولید و اشتغالزایی آنها چقدر است؟ چرا برخی جوانان ما طعمه اعتیاد، خودکشی، بیکاری و افسردگی می‌شوند؟ چرا آمار طلاق و سن ازدواج بالاست؟ آیا این جوانان بی‌غیرتند و یا مدیران ما بی‌توجه؟ مگر همین جوانان نبودند که حماسه پدخندق را با آنهمه دلاوری و شجاعت به وجود آوردند؟ مگر همین‌ها نبودند که پژاک را به خاک نشاندند، مگر همین‌ها از نسل آریوبرزن درمقابل اسکندر و تیمورلنگ نمی‌باشند؟ پس جوانان ما آماده و جویای کار هستند که شما می‌فرمایید و زمینه و منابع کار هم منابع طبیعی است هم در بعد صنعت و هم توریسم که خدمتتان عرض کردم ، ولی متاسفانه برخی مدیران بی‌توجه‌اند همانطوریکه در یک پیام همدردی با مدیرکل منابع طبیعی بی‌توجه‌اند و کمیته بحران بی‌توجه؛ از بذل توجه و عنایت شما سپاسگزارم.

   

  انتهای پیام/1010 / ک
 • » “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ناشناس
  تاریخ : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۳۵:۲۷
  1

  چرا سکوت باید فریاد زد
  دو سه روز که جنگلهای کوه دیل داره در آتش میسوزه با این که همه میدونن که اتش سوزی کار کی بوده ولی عملا از طرف منابع طبیعی هیچ عکس العملی نشون نداده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷