کبنانیوز؛ کبناخبر | برهان افول و زوال راست

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۰ | کد خبر : 244428 |
 •   
  یادداشت/

  در این کارزار سیاسی یک خط فکری که سوار بر مرکب ملی‌گرایی و میهن‌پرستی است و افراط‌گرایی نیز بر افکار آن‌ها می‌چربد.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  میثم پایدار
  درواقع در هر کشوری جریان‌ها و احزاب سیاسی همیشه یا در دو جبهه رودرروی هم هستند، یا در چند حزب ایفای نقش کرده، ولیکن درنهایت در دو جبهه فکری صف‌آرایی می‌کنند.

  در این کارزار سیاسی یک خط فکری که  سوار بر مرکب ملی‌گرایی و میهن‌پرستی است و افراط‌گرایی نیز بر  افکار آن‌ها می‌چربد.  این تفکر به جریان‌های راست نیز شهرت دارند؛ و در جبهه مقابل گروه‌ها و جریانات ملقب به چپ  که خود یک رقیب قدیمی و خطرناک برای بعضی از اندیشه پوسیده و خشک‌مزاج راست به شمار می‌روند.

  یکی از خصوصیات بارز در این فکر  عدم وجود روحیه مثبت اندیشی و کیمیایی روحیه روابط دوجانبه و چندجانبه ایجاب و تشعشع روحیه و افکار  منفی‌گرایانه در بین حامیان و طرفداران خود می‌باشد روحیه‌ای که برخلاف تاریخ، در قرنی که می‌گذرد.
  در افکار و اذهان بین‌المللی در حال افول و زوال هست و در اینجا هرچه پیشرفته‌ایم جریان فکری راست روبه‌زوال رفته و در مقابل ایده چپ که یک ایده باز و آزاد و درواقع دارای روحیه آزاداندیشی و پوزیتیویست منطقی است و با حلقه وین همخوانی و همگرایی تنگاتنگی داشته و سعی در رام کردن روحیه سرکش و تشنج ساز دنیای اطرافمان را دارد.

  البته با واقع‌بینی و دور از افکار افراط و توهم ساز که این روحیه صلح‌طلبی و آرام در افکار خسته از جنگ و تشنج‌های قرنی که گذشت؛ نوایی زیبا به‌حساب میاید نوایی که حالا حتی توجه  اشخاص در صف اول ایده راست را به خود جذب کرده و چپ می‌کند.  شاید همین امر دلیل بر علت باشد که راست را درگذر زمان کج کرده است.

   

  انتهای پیام/1010 / ک
 • ۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  شهاب
  تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۹:۰۴
  1

  بسیار عالی👏👏👏

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  الناز
  تاریخ : ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۰۷:۵۶
  2

  خیلی خوب بود مردم دیگه حوصله تشنج رو ندارند 🌹👎

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶