کبنانیوز؛ کبناخبر | نقدی بر نامه سرگشاده «ستار هدایت خواه» به «محمود احمدی نژاد»

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۰ | کد خبر : 243657 |
 •   
  جوابیه؛ به قلم جواد فروغی

  آیا هنوز شک داری که وی مصداق بارز همین القاب می باشد؟ آیا جز این است که بیانیه عدم حضور در انتخابات و عدم حمایت می دهد ولی فوراً عکس آن ها عمل می کند؟ آیا برهانی در تناقض رفتاری وی برای شما باقی مانده است؟

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  جواد فروغی‌فر*
  ۱-جناب استاد «هدایت‌خواه» از این که پس از سال‌ها توانستید ماهیت مریدتان را به خوبی بشناسید جای بسی خوشحالی و امیدواری است کاری که مرحوم «هاشمی رفسنجانی» در سال ۱۳۸۴ و میرحسین موسوی در سال ۱۳۸۸ به آن رسیده بودند ولی شما و همفکرانتان احمدی نژاد را پدیده هزاره سوم و زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) می دانستید.
  ۲-حضرت استاد شاید فراموش کرده اید که در مجلسی که به وکالت از امثال من و بدون رضایت امثال من که آن وکالت جزو حق الناس بود چه طور از محمودخان یک قدیس می ساختی و چنان از وی حمایت بیجا می نمودی. بله مزه شیرین قدرت و دنیاطلبی چنان هوش از سرتان برده که گذشته خود را فراموش کرده ای و گرنه خود شما نیز که یار غار احمدی نژاد بودی و به قول یارانت بلبل و سخنگوی دولت در مجلس بودی نیز شریک وی می باشی.
  ۳-دکتر محترم! در نوشتارت گفتی: «مردم و جوانانی که در دو دورۀ ریاست جمهوری از شما حمایت کردند از این باب بود که شما را مطیع ولّی امر و گوش به فرمان او می‌دانستند و برای این بود که به ادّعای شما مبنی بر «سپر ولایت شدن» باور پیدا کرده بودند امّا امروز که فرمان ولی را پیروی نکردید» اما آقای دکتر! خدمت شما معروض می دارم که احمدی نژاد همان شخص قبلی است و اگر به حافظه تاریخی خود که … خیلی از واقعیات را خیلی زود فراموش می کند مراجعه نمایید از روز اول ظهور احمدی نژاد تاکنون وی بارها از دستور رهبری سرپیچی نموده اند و شاید فراموش کرده ای ۱۱ روز خانه نشینی را و یا بایگانی کردن دستور صریح رهبری را در کشوی میزش! و چندین مورد از این دست را.
  ۴-جناب استاد فرموده ای: «آقای احمدی نژاد! عیّار ولایت مداری آنگاه تجلّی می‌یابد که بر سر دو راهی فرمان ولی و میل و خواست خویش میل و هوس خویش را زیر پا گذاشته و سر بر فرمان ولیّ بگذاریم والّا در شرایطی که فرمان ولی با میل و خواسته ما همراه باشد اطاعت از ولی هنری نیست و شما در آزمون ولایتمداری رفوزه شدید و نتوانستید بر میل وهوای نفس خویش غلبه پیدا کنید» اما حضرت استاد! آیا رفتار شما در انتخابات قبلی برخلاف فرمان ولی نبود که شما و همراهانت سعی در التهاب آفرینی در بویراحمد داشتید و صرفاً بر اساس میل و هوای نفس خویش حتی پس تأیید صحت انتخابات تخم نفاق می افکندید و باز هم ادعای تقلب و تخلف در انتخابات می نمودید؟ آیا در آن آزمون مهم خود شما رفوزه نشدید؟ آیا اقدامتان خلاف دستور صریح رهبری مبنی بر فصل الخطاب بودن قانون نبود؟.
  ۵-گفتید: «سختی ولایتمداری همین جاست که باید از ولایت نفس و شیطان خارج شوی تا بتوانی به ساحت ولایت ولی الله داخل شوی و شما همچون بعضی از اسلافتان (رؤسای جمهور دوره‌های گذشته) قدرت روحی لازم برای خروج از ولایت نفس را نداشتید» اما استاد! کاش خود شما ذره ای از هوای نفس خود دل می کندی! کاش مصادیق عدم خروج روسای جمهور سابق را می گفتید. آیا مرحوم هاشمی رفسنجانی تا زمان رحلت سعی در ایجاد آرامش در جامعه نداشتند؟ مگر نه این بودکه شما و یارانتان به خاطر همین محمودخان آنچنان هتاکی هایی نثار آن مرد بزرگ می کردید؟ آیا خود را مصداق بارز آن خناسانی که مقام معظم رهبری فرمودند نمی دانید؟ کاش می گفتید که رییس جمهور قبل از مریدتان کجا خروج از ولایتمداری که ابزاری برای ولایت نفس شماست داشته اند؟
  ۶-چه خوب گفتید:«شما دلسوزی و خیرخواهی بسیاری از دلسوزانی که شما را از بعضی از اطرافیان ناصالحتان برحذر می‌داشتند نپذیرفتید و همین حلقۀ انحرافی که در ماجرای خانه نشینی یازده روزه به شما القا کرده بودند که سی و پنج میلیون طرفدار دارید که با خانه نشینی شما به خیابان‌ها می‌ریزند و بی‌اساسی آن روشن شد. امروز نیز با توجیهات ناموجه‌شان شما را به این وادی کشاندند» جناب استاد! اشخاصی را که شما حلقه انحرافی می دانید نه امروز بلکه سال‌هاست که همراه استاد محمود هستند حتی زمانیکه شما و همفکرانت سر و صورت خود را با احمدی نژاد متبرک می نمودید و آن زمانی که محمودخان هاله نور ملکوتی را گرداگرد خود ملاحظه می نمود چرا آن موقع به چنین بصیرتی نرسیده بودید؟
  ۷-جناب دکتر! فرمودید: «شما علی‌رغم ادعای تیز هوشی و عُجبی که در این زمینه داشتید به جدّ غافل بودید که دشمنان شیطان صفت و کینه‌توز این نظام گاهی با ده واسطه برای نفوذ و انحراف افراد مؤثر برنامه‌ریزی و طراحی می‌کنند.متاسفانه شما از طراحی‌هایی که از طریق پاره‌ای از متملقانی که اطراف شما را پیله‌وار گرفته بودند غفلت کردید و شد آنچه نباید می‌شد» بله بزرگوار! حالا متوجه شدید که منشأ و مبدأ فتنه و انحراف کجاست؟ چه خوب اما دیر متوجه شدید.
  ۸-فرمده اید:«آنهایی که خود زمینه ساز ورود شما در این وادی شدند امروز از یکسو برای حضور شما سوت و کف می‌زنند و از سوی دیگر زبان شماتت و ملامت را بر روی مردم ولایتمداری که برای پیروزی شما در دو دوره زحمت فراوان کشیدند، باز کرده‌اند،که دیدید ما می‌گفتیم  ولایت گریز و …است» برادرجان! آیا هنوز شک داری که وی مصداق بارز همین القاب می باشد؟ آیا جز این است که بیانیه عدم حضور در انتخابات و عدم حمایت می دهد ولی فوراً عکس آن ها عمل می کند؟ آیا برهانی در تناقض رفتاری وی برای شما باقی مانده است؟
  حضرت استاد! ما به خوبی می دانیم که هجمه شما به مریدتان نه از سر خیرخواهی است و نه به قول خودتان خروج ایشان از ولایت پذیری است چرا که که وی از اول همین طور بوده و خواهد بود بلکه بر اساس همان حس دنیاطلبی شماست که امروز احمدی نژاد را مانعی برای رسیدن خود و یارانتان به متاع دنیوی می دانید و چنین سخن به بیان برخی از واقعیات نمودید که سالهاست بر زبان کسانی که شما فتنه گر می دانید جاری است.
  خداوند همه ما را به راه راست هدایت نماید.


  *دانشجوی دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۲۸ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  ت
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۴۹:۲۶
  1

  ای بابا دیگه این روزا تو روستا ها هم مدرک دکترا صادر میشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 7

  فامیل دور
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۰۶:۱۵
  2

  جناب حقوق دا.ن.طلحه وزبیر هم از یاران امام بودند ولی از حاکمیت خروج کردند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 5

  سید
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۲۳:۲۸
  3

  افرین شیر مادرت جلالت.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 11 Thumb down 8

  حزب الله
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۳۳:۵۸
  4

  شما در حدی نیستی برادر که با استاد بزرگ ما بخوای هم کلام بشی
  عقده درونی بسیار داری مشخصه هه

  -نظرات در اینباره داغ است، نظر شما چیست؟ Thumb up 9 Thumb down 12

  رک
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۶:۳۹:۰۰
  5

  ادم بعضیا رو میبینه باید بره ولقعا /

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 7 Thumb down 3

  منصف
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۱:۰۵
  6

  اگر لغت مراد در متن به جای مرید قرار گیرد٬ قابل خواندن می گردد

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  على هماى رحمت.گ
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۰۸:۱۰
  7

  جناب دانشجو
  من نه طرفدار اصلاحاتم نه اصولگرا چون به این نتیجه رسیدىم که ٢تا شون امتحانشون و پس دادن و هیچ کارى براى مردم نمى کنن..ولى دکتر هدایت خواه همیشه از عدالت و فرهنگ جدا نبوده و دفاع از مردم این کشور داشته و بهترین عمل در نزد خداوند تقوى داشتن هست که استاد این خصیصه را اصالتا داشته و دارد و هر جا که لازم بوده به موقع عمل کرده اند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  محسن
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۱۷:۵۲
  8

  اگر هدایتخواه رفتار فعلی احمدی نژاد تایید میکرد یا سکوت میکرد ،نظر شما چه بود دانشجوی دکترا؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۱۷:۲۶
  9

  مه گپ وت خواسن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۳۹:۵۸
  10

  آقای دکتر فروغی آفرین
  راه خوبی پیدا کردی برای معرفی خودت به دنیای شهرت و سیاست که با سخنان ..علیه استاد هدایتخواه میخوای خودتو مطرح کنی.
  در حسرت مقام و دن…فکری بحال خودت کن…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  بویراحمد
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۵۱:۳۴
  11

  درود بر فروغی عزیز چه عالی گرفتید!

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۲:۱۵:۴۲
  12

  درود برآقای فروغی فر.
  آقای هدایت …ت شمایی که زمانی محمودرا…..ن الان چه شده؟این همه …؟بامردم صادق باش.یک بارمیگید محمود خوبه یه بارمیگید بد؟این مرذم خیلی وقته میگن محمود .ه ولی گوش بدهکارنبود.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  یاری مطلق
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۲:۴۱:۰۹
  13

  حرف مفت همه میتونند بزنند
  برای ایشان و دلسوزان انقلاب میزان حال فعلی افراد است

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 4

  انصاف
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۳۳:۰۳
  14

  برادر عزیز سلام. شما یه فرد تحصیل کرده اید . همیشه زمان حال افراد را باید در نظر گرفت. زمانی مییر حسین موسوی یار دیرینه امام و رهبری بود . حربن زیاد هم زمانی مقابل امام حسین بود و به یاران صدیق امام حسین در کربلا پیوست . باید بگوییم بد است. احمدی نژاد هم همینطور است.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  یاسوج
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۱:۵۷
  15

  این روزها … می خونه بله متوجه شدیم که شما هم دانشجوی دکتری هستید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  یاسوج
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۲:۲۰
  16

  کدوم دانشگاه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  عشایر
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۷:۵۹:۴۲
  17

  اگر دکترای. حقوق بود ی حق کلمات را ادا میکردی باید بگویم این روش ادبیات سخن گفتن در… و باید در مدرک خود یا …. کنی . استاد هدایت خواه کسی است که بنده ای که کلی به سواد خود مینازم پای منبرش درس میگیرم و بر معلوماتم افزوده میشود و با دیدنش یاد اهل بیت میفتم اما با خواندن کلمات .. افتادم. والعاقبه للمتقین مغرضانه قلم نزنید و از استاد حلالیت بطلبید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  همشهری بویراحمد
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۶:۲۷
  18

  برادر این همه خودت را خسته کردی که بگویی دانشجوی دکتری هستی . نکنه شاید برای شورا هم ثبت نام کرده باشی .حضرت امام خمینی (ره) فرمودنند ملاک وضع حال فعلی افراد است . جناب استاد هدایتخواه اتفاقا بصیرت بالایی …ن هم زمانی خدمتهای کردند ولی الان کجا هستند حبس و ممنوع التصویر .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  مختار ولایت
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۹:۳۰
  19

  واقعا حقیقت داره،زمانی که دلسوزان این نظام هشدار احمدی نژاد را می دادند امثال استاد برای برای قبولی وی با فرزندانشان روزه می گرفتند و یا با همقطارانشان در مجلس کفن می پوشیدند و دم از بصیرت می زدند،حالا متوجه شدند که …یعنی چه..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۳:۲۹
  20

  استادهدایت خواه جزاز اسطورهای تاریخ ایران خواهد بود شما ب…ی که از استاد دکتر انتقاد کنی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  ناشناس
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۳:۵۱
  21

  کی اینها را ..یاد داده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  امیرفرشاد
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۰:۴۴:۳۹
  22

  خدا وکیلی اول قیافتو تو اینه نگاه کن بعد حرف …

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  ایل تامرادی
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۱۸:۳۳
  23

  استاد فروغی گل می فرمایند ماهیت افراد با گذشت زمان مشخص میشود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  مردم ایران
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۷:۵۹
  24

  بعضی افراد هستند که سوادشون مثل بار کتابی بر د..ر میماند..تا به افکار عمومی آسیبی نرسد جناب دکتر فروغی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مردم ایران
  تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۱۹:۳۹
  25

  الان تو هر سوراخی یه مدرک حقوق هست انگار مدرک شما از…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ر.فتاحیان
  تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۲۹:۲۶
  26

  سلام

  از ابراز نظرتون متشکرم ولی آیا شما واقعا از دلسوزی و ولایت پذیریتونه که طلایه دار دفاع از رهبری شدید یا …..
  بعید میدونم جز استفاده از این القاب و مثلا به کرسی نشاندن حرف خودتون چیز دیگه ای مد نظرتون باشه
  به هر حال فکر کنم اونقد توان در دکتر هدایت خواه دیده باشید که تونسته بر اساس حال فعلی افراد حرف حق رو بزنه ولو بر اینکه ایشون نظر چند سال پیششون رو تغییر بده .این در حالتیه که در همون زمان ریاست جمهوری وی هم با وجود اینکه شخص آقای دکتر هدایت خواه تمام همت خویش را در دفاع از احمدی نژاد گذاشت ولی چندین تن از وزرای ایشون هم توسط خود دکتر هدایت خواه (چه مستقیم یا غیر مستقیم)استیضاح و مورد سوال قرار گرفتن.
  آیا این جز حقیقت بینی و دفاع از حق در مقابل باطل نیست؟
  ودر نهایت فکر کنم بیشترین نگرانی از برخورد احمدی نژاد در گیر جناب دکتر هدایت خواه باشه،ولی با این حال با ادبیاتی محترمانه و یکنواخت نامه ای به ایشان نووشته شد.آیا ادبیات شما مناسب بوده؟
  ادبیات ابتدایی و کودکانه شما در دفاع از مثلا جریاناتی مدعی شاید مناسب با شخصیت خودتان بوده ولی قطعا مناسب با شخصیت فردی همانند دکتر هدایت خواه که حتی خیلی از دوستان و بزرگان با فکر همفکر شما او را فردی آرام،متفکر و سیاسی می دانند ، نبوده گرچه از کوزه همان برون طراود که در اوست.
  دست خدا به همراهتان
  ر.فتاحیان

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ناشناس
  تاریخ : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۱:۰۹:۵۷
  27

  برادربزرگوار سعی کنیدواقعیات را خوب بیان کنیدباید بلد باشی حقوقی بگی باغرض ومرض که کاربه جایی نمیرسه ماها هم که وقت بیخودی نداریم بشینیم نقدی که نقد نیست بخونیم دست به قلم میشی لااقل دوتاکلمه درست حسابی بنویس

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ولایی
  تاریخ : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۵۷:۰۱
  28

  درود بر شما اینا روشن به مثاب..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷