کبنانیوز؛ کبناخبر | نیروهای قراردادی شرکت گاز کهگیلویه را دریابید

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۳ | کد خبر : 242259 |
 •   
  درخواست جمعی از کارکنان شرکت گاز کهگیلویه

  بیشترین فشار کاری در شرکت گاز استان بر دوش نیروهای ارکان ثالث می باشد اما در آخر همه بدبختیها بر سر این نیروها تمام می شود.

  کبناخبر؛

  جمعی از کارکنان شرکت گاز کهگیلویه

  مدیر عامل جدید شرکت ملی گاز استان کهگیلویه و بویر احمد از وقتی آمد قول جدی داد که پیگیر حقوق و مزایای نیروهای ارکان ثالث و قراردادی استان باشد چرا که وضع مزایا و حقوق آنها از همه استانهای کشور وخیم تر است ولی از آذرماه  سال گذشته   حقوق همه  نیروها را کم کرده و اضافه کاری و حق ایاب و ذهاب نیروها رو حذف کرده است.Image result for ‫قرادادی‬‎
  کسی باورش نمی شود نیرویی که الان ۱۰ سال در شرکت گاز استان کهگیلویه و بویر احمد کار می کند هم اکنون حقوقش ۹۰۰هزار تومان می باشد.
  الان در سال جدید که باید به فکر معیشت نیروهای شرکت باشد و به فکر ارتقا وضعیت شغلی نیروها از حالت فعلی باشند  برای سال ۹۶ پیمان همه نیروهای ارکان ثالث شرکت گاز رو بصورت حجمی در اختیار پیمانکار قرار می دهند.
  بیشترین فشار کاری در شرکت گاز استان بر دوش نیروهای ارکان ثالث می باشد اما در آخر همه بدبختیها بر سر این نیروها تمام می شود.
  درکهگیلویه حد اقل ۱۰۰ نفر نیروی ارکان ثالث وجود دارد
  در زمان مدیریت صیدالی اومدن ۴ماه نیروها رو گذاشتن زیر نظر یه تعاونی تا دست پیمانکاران بریده  شود اما مجموعه و حقوق همه نیروها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ اضافه شد ولی با فشار پیمانکاران دوباره مجبورش کردند تعاونی رو جمع  و دوبارهبه پیمانکار واگذار کردند و الان هم دارند پیمان جدید نیروها را برای سال ۹۶ بصورت حجمی میبندند.یعنی به نفع پیمانکار و شرکت و به ضرر وحشتناک نیروهای ارکان ثالث در شرکت گاز کهگیلویه.

  در شرایط فعلی که دولت محترم قول داده در سال ۹۶ وضعیت نیروهای پیمانکاری رو برای تبدیل وضعیت بازنگری کند بهتر است مسولین استانی کاسه داغ تر از آش نشوند و  سعی در بهبود وضعیت نیروهای خود داشته باشند نه اینکه موجبات نارضایتی نیروها را فراهم کنند چه به نفع خود و چه به نفع پیمانکاران.
  حقوق نیروهای پیمانکاری در استانهای همسایه مثل شیراز و خوزستان بین ۵۰۰هزار تا ۹۰۰هزار از استان ما بیشتراست و اما در کهگیلویه و بویراحمد سالهاست  به دلیل ضعف مدیریتی باید این نیروها و خانواده هایشان در فقر و بدبختی به سر ببرند.

  از مسئولان استانی و نماینده کهگیلویه بزرگ  که عضو کمیسیون نفت و گاز هستند  تقاضا داریم صدای این نیروها را بشنوند و به دغدغه ها و مشکلات آنها رسیدگی نمایند چرا که به قولی وجود این مشکلات از درون ما را سوخته و حضور ما در شرکت گاز و نگاه از بیرون دیگران را سوخته.

   

  جمعی از کارکنان گاز ناحیه کهگیلویه

  انتهای پیام/1021 /ی
 • ۱۲ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  هم استانی
  تاریخ : ۲۰ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۰۰:۵۰
  1

  مدیر عامل جدید تازه شروع به کار کرده و ایشان باید طبق مقررات کارکند تمام کسانی که با نوع پیمانها اشنایی دارند به خوبی میدانند که شرایط خصوصی و عمومی پیمان باید طبق مقررات نوشته شود و یکی از مشکلات موجود در صنعت نفت عدم یکسان بودن پیمان ها با شرکت های پیمانکاری است ،به همین دلیل مدیران صنعت نفت را بر ان داشته تا نسبت به تنظیم پیمانها بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل اقدام کنند .که احتمالا به زودی اجرایی خواهد شد .البته نیروهای پیمانکاری از حقوق کمی برخوردارند ولی طبق قانون کار امکان پرداخت خارج از مقررات وجود ندارد و وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان مجلس باید فکری به حال نیروی کار کم درامد کنند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 7

  شرکت گازاستان
  تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۱۷:۲۲
  2

  متاسفانه مقامات استان این همه تخلف که نهادهای نظارتی دیدن وگزارشات رو و مسئولین اونوقت هیچکدوم رو نمیبینن و دوباره آقا رو میبرن جای بالاتر که دوباره همین آش وهمین کاسه دوباره برا نفت درست بشه ؟؟؟ کی میخواد به درد این مردم مظلوم برسه تاچه موقع بی عدالتی وتبعیض واقعا جای تاسفه برای نهادهای نظارتی ….

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  پارسا
  تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۱۷:۴۹
  3

  نیروهای قراردادی شرکت گاز!!! چند نفر از این افراد با آزمون و ضوابط جذب شده اند!! چند نفر دارای مدارک تخصصی معتبر هستند!!! بیشتر افراد شرکت گاز استان با رانت و فامیلی ابتدا به صورت پیمانکاری استخدام شده! سپس با فشار دوستانشان قراردادی و الان ادعای استخدام رسمی دارند!!!!روز اول هم که با مدارک غیر معتبر و غیر تخصصی تنها برای داشتن شغلی می آمدند آیا چنین انتظاری داشتند!!! افراد که حق و حقوق خیلی از جوانان تحصیل کرده بدون پارتی را خوردند الان ادعای استخدام رسمی و حقوق چند میلیونی دارند!!!!شرکت گاز شده فامیل و فامیل بازی….واقعا متاسفم……

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۲۹:۰۵
  4

  وظیفه دولت هشت طبق مقررات قانون اساسی باید ایجاد شغل و مسکن برای جوانان را فراهم کند .بلااخره ما از ۲۲ سالگی عمر که سن استخدام هست اومدیم لج حوضچه را جارو کردیم و…الان که ۳۷ و۳۸ سال داریم کجا باید استخدام بشیم

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  گوو جونیم
  تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۰:۵۸
  5

  با سلام خدمت همه همکاران عزیز و پرتلاش در شرکت گاز
  دوستان من باور بفرمایید نظر و نیت مهندس خادم مدیر عامل فعلی و هم مدیر قبلی خیر بوده و هست .اگر جایی نمی توانند افزایشی دهند باور بفرمایید قانون اجازه این کار را نمی ده . مدیر عامل وهیچ فردی قصد ندارد با نون کسی بازی بشه ‌ . به جای این کار که اخبار کارتون و مسایل اداری خودتون را در فضای آزاد اطلاعات نشر می دهید خوبه اما همه این اطلاعات نشر داده بشه شاید به زعم بنده درست نباشه . بعضی از امور را باید درون سازمان حل و فصل کرد و با رسانه ای کردن ره به جایی نمی رسه . امروز مدیر عامل شرکت گاز در جمع کارکنان به صراحت گفتند همه می توانند مسائل و مشکلات خود را حضوری عنوان کنند ودر صورت عدم امکان از طریق صندوق انتقادات ابراز کنند. پس کمی بیشتر تفکر کنیم و هر حرفی را بر زبان جاری نکنیم .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  از همکاران سرکت گاز
  تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۸:۰۳:۲۷
  6

  با سلام
  همان دوستانی که این موضوع را در رسانه ها مطرح میکنند در جریان هستند که:
  ۱- کاهش حقوق و مزایای که ذکر شد هیچ ارتباطی به آقای خادم ندارد،فقط ورود نهادهای نظارتی به این موضوع با شروع کار آقای خادم مصادف گردد چنانچه اگر آقای صیدالی هم بود هم همین روند اجرا میشد.
  ۲-دوستان از خودشان سوال بکنند که چند نفرشان به ضابطه استخدام شدند و اگر گروهی در همین رسانه معترض شوند به نحوه استخدام آنها چه جوابی دارند که بدهند.
  ۳-خیلی ها شاهدان که آقای خادم چقد با نهادهای نظارتی بر سر این موضوع چانه زده و برخی موارد علیرغم نظر این نهادها با مسولیت خودشان به عهده گرفتند. پس رعایت اندکی انصاف از طرف دوستان انتظار میرود
  با ارزوی توفیق برای همکاران

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  نیروی های بدبخت شرکت گاز
  تاریخ : ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۰۶:۴۲
  7

  با سلام…
  خدمت همه سروران گرامی..
  خصوصا قشر آسیب پذیر ارکان ثالث(که البته هنوز متوجه نشدیم ارکان اول و ارکان ثانی منظور چه کسانی هستند و مبنای این تقسیم بندی ارکان چیست.):

  پیگیری حق و حقوق و مزایا امری بدیهی و ضرورتی انکار ناپذیر است.

  بحث کلان خصوصی سازی در کشور ما سالهاست که در دولتهای مختلف راست و چپ دست به دست میشود و
  کارگر زحمتکش مثل بچه طلاق گاهی نزد پدر(دولت) و گاهی نزد مادر(کارفرما) و گاهی نزد پدربزرگ و مادربزرگ(پیمانکار) و گاهی هم نزد پرستار(تامین اجتماعی) و حتی گاهی هم به امان خدا رها می شود(چند ملیتی) … و

  آنچه عایدش میشود به جز وارد آمدن فشارهای جسمی و فرسایش روحی و بی انگیزگی نیست….

  هیچ کس هیچ منتی بر سر کارگری که خالصانه کار میکند ندارد…
  حتی اگر از راه میانبر سر کار آمده باشد.
  (البته به شرط خلوص در انجام وظیفه و عدم سهل انگاری)

  متن اعتراضی کبنانیوز از زبان کارگرانی است که به واقع مصداق تمثیل یک بام و دو هوا شده اند..

  قانون و بخشنامه مربوط به نیروهای پیمانکاری نقایص و ضعف هایی دارد که شایسته و بایسته هست که با پیگیری های مصرانه خود کارگران و نماینده های صنف کارگری و مسئولین محترم گاز شهرستان و استان ، در جهت رفع این حفره های قانونی اقدام مقتضی صورت گیرد..

  اصل محتوای خبر کبنا نیوز صحت دارد منتها بعضی اشکالات انشایی دارد که کمی دور از ادب اداری و رسانه ای است..

  به هرترتیب با اصل اعتراض موافق هستیم و مصرانه تا احقاق حقوق انسانی و بدیهی خود همراهی میکنیم…

  اما بدور از هرگونه توهین و اسائه ادب نسبت به هر مسئولی..

  به نظر نگارنده متن حاضر ، نظام پیمانکاری الزاما و اخلاقا و وجدانا نیاز مبرم به بازنگری کلان و تغییر جهت اساسی و تفکیک متفکرانه دارد…

  نظام فعلی پیمانکاری ظاهری غیر اسلامی و همسو با تفکر مادی گرایی و نظام طبقاتی غرب دارد.

  که ثمره آن اختلاف طبقاتی و ایجاد فاصله زیاد بین لایه های مختلف بدنه دولت و سرخوردگی بخش زیادی از نیروی انسانی کشور خواهد شد..

  امیدواریم که دولت محترم آینده و نمایندگان محترم مجلس فکری در جهت حل ای مشکل بنمایند و ریشه این اختلاف طبقاتی را بخشکانند و خصوصی سازی واقعی و آثار مفیدش رو به شکلی متفکرانه و عاقلانه در دولت پیاده نمایند..

  من الله التوفیق…

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  پیمانکاری گاز
  تاریخ : ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۹:۲۰:۴۵
  8

  این دوستانی که اوندن نظر دادن همشون از اطرافیان ایشون هستند.
  بالاخره با ضابطه یا بدون ضابطه دارن کاهای مجموعه گاز رو انجام میدن و همه زحمات بر دوش ما هستش.یعنی ما قراره تا اخر عمرمون هر وقت صدامون در بیاد شما بگیت چجوری اومدی سر کار؟
  در ضمن ما همکار شما نیستیم.در مجموعه گاز نگاه به نیروها مثل زمان برده داری هستش.
  انصافا اقای خادم به نیروها احترام میزاره ولی این احترام شکم من و همکارانم رو سیر نمیکنه.من غم نان دارم تو غم قدرت و پست.
  من غم نان دارم و تو غم ماشین اخرین سیستم
  من غم نان دارم و تو به صندلیت تکیه دادی و منتظر پاداشت هستی
  کجای دنیا به این میگن همکاری و همکار.
  ما کجا همکاریم که تو در اوجی و من در به دنبال قرض میگردم
  بین برابری و عدالت کلی فاصله هست برادران من.
  اقای خادم تازه اومدن شماها همکاران رسمی که الان چند ساله در مجموعه هستین چه گلی به سر ما بدبختا زدین تا حالا.کی و کجا به حرفامو ن گوش دادین

  امیدوارم به حق علی در این روز تولدش هرکس به ناحق حق کارگر رو میخوره و به تاحق و برای خودشیرینی بر علیه اونا صحبت میکنه زمین گیر بشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  از همکاران سرکت گاز
  تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۰:۰۹:۱۵
  9

  به استحضار کلیه پرسنل ارکان ثالث شرکت گاز کهگیلویه و کسی که این متن را در این سایت نوشته رسانده شوده بین خودم و خداییم بنده به عنوان همکار شما در جلسه که معاون وزیر و مدیر عامل محنرم شرکت ملی گاز ایران در گچساران حضورت داشتند تنها وقتی که جناب آقای مهندس خادم داشتند ایشان رسیدگی به وضعیت حقوقی نیروهای قرار دادی و نیروهای ارکان ثالث را عنوان نمودند که انصافا خود مهندس خادم دغدغه حقوق پرسنل را داشتند پس جای بی انصافی است که این گونه اظهار نظر گردد که امید دارم چناب آقای مهندس خادم به زودی بتواند مشکل را از طریق قانونی حل نمایید.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  بویراحمد
  تاریخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۳:۳۵:۳۳
  10

  متاسفانه نارضایتی در تمام .. استان هویدا شده و تمام پرسنل رسمی و ارکان ثالث از …آمدن و دارن میسوزن و می سازن

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 15 Thumb down 0

  اهورا
  تاریخ : ۰۷ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۶:۰۶
  11

  سلام
  ماهم جمعی ازکارگران ارکان ثالث شرکت گازاستان یزد .باشماعزیزان همکاردراستان کهکیلویه وبویراحمد هم عقیده وهم نظرمیباشیم.واقعا ۹۰درصدزحمات شرکت گازبعهده ماکارگران قراردادی ارکان ثالث میباشدولی با حقوق بسیارناچیز.البته ماباید مشکلاتمون روازطریق مراجع ذی الصلاح مثل نمایندگان مجلس ووزیرمحترم کارواموراجتماعی ومدیریت محترم شرکت گاز و…پیگیری نماییم البته باتشکیل سندیکای گارگران شرکت گاز

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اهورا
  تاریخ : ۰۷ شهریور ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۴۰:۴۰
  12

  عزیزان که مایلند به کانال تلگرامی اعضای کارگران شرکت گازسراسر کشور بپیوندید شماره های خودرابه شماره۰۹۱۳۲۵۵۰۶۸۴ اس ام اس کنید البته باذکرنام ومحل خدمت
  باتشکر

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷