کبنانیوز؛ کبناخبر | چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۵ | کد خبر : 233262 |
 •   
  یادداشت/

  سالهاست مسولین استانی و شهرستانی بدنبال دلایل مهاجرت ساکنان دهدشتی به سایر شهرها هستند و خود نیز واقفند که بیکاری، نبود شغل، عدم درآمد مناسب و فقر ، باعث مهاجرت شهروندان به سایر شهرهای پررونق شده است. اما فارغ از اینکه

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  احمد کشاورز

  بنام خدا

  چندسالی است نمایشگاههای مختلفی با عنوان پاییزه، بهاره و… در شهر دهدشت توسط مجمع امورصنفی برای خرید شهروندان دهدشتی راه اندازی شده که بنده حقیر مجبور شدم  تا قلم بدست گرفته و به حمایت از کسبه مظلوم بازار این شهر خالی از سکنه مطالبی را بیان کنم.

  سالهاست مسولین استانی و شهرستانی بدنبال دلایل مهاجرت ساکنان دهدشتی به سایر شهرها هستند و خود نیز واقفند که بیکاری، نبود شغل، عدم درآمد مناسب و فقر ، باعث مهاجرت شهروندان به سایر شهرهای پررونق شده است. اما فارغ از اینکه بر پایی این نمایشگاهها چه ضربات مهلکی بر پیکر نیمه جان بازار دهدشت زده است.

  این گونه نمایشگاهها فقط سودش به جیب مجمع امور صنفی وسایر نهادهای دینفع رفته و دودش به چشم بازاریان، و باعث می شود در این ایام که باید اوج درآمد آنان باشد تا زیر بار سنگین، مالیات ، بیمه، اجاره مغازه، حق عضویت مجوع امور صنفی، چک و … کمر خم نکنند اما میبینیم که متاسفانه نهادهای مسئول با برپایی این بنگاهها، خود تیشه به ریشه اقتصاد شهر زده و آنان را روز به روز یکی پس از دیگری در مغرض ورشکستگی قرار داده، تا یا به ناچار، دست به مهاجرت زده و یا سر از زندان درآورند و خود در جاهای دیگر به دنبال ریشه یابی آفت مهاجرت می گردند.

  روی صحبتم با شهروندان عزیز است شما که می بینید کیفیت و قیمت اجناس این بازار هیچ تفاوتی با جمعه بازار خودمان ندارد. پس بجای اینکه  یکماه نقدینگیمان را به جیب نمایشگاهها و امور صنفی بریزیم بیایید از کسبه بازار خودمان که  یازده ماه از سال را از این عزیزان  جنس قرض می کنیم خرید و حمایت کنیم. چرا که جیب این عزیزان هم شهری نسبت به جیب غرفه داران ونمایشگاهای دیگر استانها به جیب خودمان نزدکتر است پس(( چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.))

  در پایان از مسولین خواهشمندم برای جلوگیری از مهاجرت شهروندان دهدشت به دیگر شهرها، به دنبال کمربندی سه و چهار و آزاد کردن اراضی جهت ساخت و ساز و… نگردید  چرا که با مشکلاتی که شما برای شهروندان ایجاد می کنید ، باید گفت؛ خود کرده را تدبیر نیست!!!

   

  انتهای پیام/1003/ ک/ س
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

  بدرود؛ مسافـــران آسمانــی...