کبنانیوز؛ کبناخبر | هاشمی اسطوره‌ی صبر

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۲ دی , ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ | کد خبر : 221809 |
 •   
  یادداشت /

  کاش همه‌ی آنانی که تنها کارنامه اشان در حل مشکلات این مملکت تنها به حرف و حرف ختم شده است نیز درسهایی از صبر این مرد می‌گرفتند و درمیافتند که اگر آیت الله جواب مخالفانش را نمی‌داد

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  عرفان محمدی مفرد

  … و توصوا بالحق و توصوا بالصبر…

  گاهی در نقطه‌ای از تاریخ و سیاست، درامی از جنس اشک و حزن روی می‌دهد که انسان را سخت در بهت فرو می‌برد. بزرگمردانِ تاریخِ ما اغلب در بدنه‌ی تاریخ ظهور کرده‌اند و کوچشان یک ملت را در بهت و شُک فرو برده است. آنانکه بزرگ‌زاده و نجیب‌زاده بوده‌اند، خود را بسیار والا‌تر از آن دیده‌اند که به هر افترایی از مخالفینشان واکنش نشان دهند، غالبا صبر را پیشه کردند و ایستادند تا گذر زمان همه چیز را به اثبات برساند. یکی از رادمردانِ تاریخ انقلابِ ما آیت الله هاشمی رفسنجانی است، اسطوره‌ای نستوه با ۶۰ سال سابقه‌ی مجاهدت و پایمردی. کسیکه در تمامِ حوادثِ حساس و در گذرِ تمامِ پیچ‌های تاریخی همراه واقعی مردم بود و قبضه‌ی شمشیرِ مجاهدت هیچگاه در دستانش نلرزید. این شخصیت بزرگوار در دو دهه‌ی پایانی از عمر خویش مورد اتهام و افترا از سوی مخالفینش واقع شد و باز هم‌‌ همان رویه‌ی همیشگی صبر و صبر را پیشه ساخت تا به ما جوانان یادآور شود که بدون سلاحِ صبر در گدازه‌های سیاست خواهیم سوخت. شاید اگر کس دیگری سابقه‌ی مبارزاتی و جهادی ایشان را داشت برای از دست ندادن موقعیتهای اجتماعی خویش کمتر صراحت لهجه در بیان مشکلات به خرج می‌دادند اما ایشان نه صرفا مادی بلکه در مقام قلب و باطن، دل در گرو انقلاب و ملت داشت و صراحتا تا آنجا که توانست کاستی‌ها را گوشزد کرد و آنانکه تابِ تحملش را نداشتند کمر به افترا و تهمت به وی بستند. ایشان آیینه‌ی تمام نمای همدلی و وحدت و شیخِ دانایِ حل مسائل بودند و همواره خواستند که کمتر کسانی از انقلاب و جامعه برنجند و خاطر تمامِ ملت آسوده و راحت باشد. شخصیت مصفای ایشان باعث شده بود که حقیقتا چهره‌ای کاریزما در دنیا باشد و اینک می‌بینیم که مقامات سایر کشور‌ها نیز از فقدان این عالِم بزرگوار متاسفند. کاش همه‌ی آنانی که تنها کارنامه اشان در حل مشکلات این مملکت تنها به حرف و حرف ختم شده است نیز درسهایی از صبر این مرد می‌گرفتند و درمیافتند که اگر آیت الله جواب مخالفانش را نمی‌داد نه برای این بود که جوابی در مقابلشان ندارد بلکه برای این بود که نمی‌خواست به انقلابی که دسترنج خود و یاران و امام راحل بود آسیبی برسد. به حق که ایشان در سیاستِ معاصر ما معمارِ اعتدال و میانه روی بودند و امید که رویه و مشی‌اش مانا و برقرار بماند… یادش گرامی و روحش قرینِ ارواحِ صلحا و پاکان.

  ارادتمند

   

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • » “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  انسان
  تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۵
  ساعت : ۲۱:۴۷:۰۱
  1

  میگم شما و خانوادتون که توی دوره احمدی نژاد بهش… نداشتید حالا چی شده که .. کردید در ضمن این متن هم نوشته ..ن ه.. کردن و جناحش هم با … تایین میشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷