کبنانیوز؛ کبناخبر | سنگ‌اندازی برخی دستگاه‌های اجرایی بر سر راه سرمایه‌گذاران گردشگری

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۰ دی , ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۳ | کد خبر : 221768 |
 •   
  در نشست کارگروه گردشگری استان مطرح شد:

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این باره با اشاره به اینکه منطقه تنگه مهریان بویراحمد سال‌هاست که مورد توجه گردشگران قرار گرفته، اظهار داشت: به منظور رونق گردشگری در این منطقه، برای برخی باغداران مجوزهایی صادر شده است.

  کبناخبر؛

  در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از سنگ‌اندازی برخی دستگاه‌های اجرایی این استان بر سر راه سرمایه‌گذاران گردشگری تنگه مهریان بویراحمد و غیرواقعی بودن اتهام زمین خواری به این سرمایه گذاران پرده برداشته شد.

  به گزارش  کبنا نیوز از یاسوج، بررسی وضعیت باغ‌های گردشگری تنگه مهریان شهرستان بویراحمد از مهم‌ترین دستورکارهای نشست کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بود که ظهر امروز به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور دستگاه‌های اجرایی عضو برگزار شد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این باره با اشاره به اینکه منطقه تنگه مهریان بویراحمد سال‌هاست که مورد توجه گردشگران قرار گرفته، اظهار داشت: به منظور رونق گردشگری در این منطقه، برای برخی باغداران مجوزهایی صادر شده است.

  dsc00196

  محمود باقری افزود: متاسفانه گاهی مزاحمت‌هایی برای این سرمایه‌گذاران ایجاد شده و یا گاهی یک سری کاربری‌هایی در این منطقه تعریف می‌شود که متناسب با ظرفیت گردشگری منطقه نیست.

  یکی از سرمایه‌گذاران باغ‌های تفریحی و گردشگری تنگه مهریان که به نمایندگی از دیگر سرمایه‌گذاران این منطقه در این نشست حضور یافته بود، با بیان اینکه در این استان امنیت سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اظهار داشت: من به عنوان یک فرهنگی بازنشسته با حدود یک میلیارد تومان سرمایه در حوزه تنگ مهریان، باغ تفریحی و اقامتی احداث کردم اما متاسفانه بعد از اینکه روال قانونی را طی کرده و موفق به اخذ مجوز گردشگری شدم، شاهد برخی مزاحمت‌ها بودیم.

  صالح‌نسب با اشاره به اینکه نقش صنعت گردشگری در رونق اقتصادی این استان بر کسی پوشیده نیست، افزود: چشم‌اندازهای بسیار زیبا و دل‌انگیز استان چهارفصل ما با مناظر و جاذبه‌های کم‌نظیر، این استان را به عنوان شمالی در جنوب ایران معرفی کرده است و بدون شک یکی از راهکارهای رهایی از اقتصاد تک محصولی متکی بر نفت و ابزاری قوی در اختیار دیپلماسی عمومی کشورها، پیشرفت و توسعه گردشگری است.

  وی بیان کرد: این صنعت تأثیر بسیار شگرفی در سلامت جسم و روان و ایجاد اشتغال‌زایی و فقرزدایی دارد و به طور کلی می‌توان گفت به علت زود بازده بودن و بازگشت سریع سرمایه، پررونق‌ترین سیستم اقتصادی در جهان کنونی است.

  صالح‌نسب در ادامه گفت: چند روز گذشته گزارشی از سوی صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویرحمد پخش شد که تنگه مهریان در محدوده منابع ملی بوده و اکثر سرمایه‌گذارانی که مجوز قانونی داشتند به تخلف متهم شدند، در حالی که اسناد و مدارک موجود بیانگر این مطلب است که شهرداری، اداره راه و شهرسازی و چندین دستگاه اجرایی دیگر در پاسخ به استعلام‌ها به صراحت اعلام کرده‌اند که تنگه مهریان در محدوده و حریم قانونی شهر یاسوج است.

  این سرمایه‌گذار عنوان کرد: چندین نفر از سرمایه‌گذاران این منطقه تاکنون فرایند قانونی، صدور مجوزهای لازم از جمله موافقت اصولی، پروانه ساخت، پروانه بهره‌برداری و حتی سند ملکی را دریافت کرده و یا در حال انجام مراحل تکمیلی هستند، اما با کمال تأسف برخوردهای برخی از دستگاه‌های اجرایی با سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری سبب شده که امنیت این سرمایه‌ها به مخاطره بیفتد و چنین نگاهی غیرمنصفانه و غیرعادلانه است.

  صالح‌نسب ابراز کرد: جای تأمل دارد که با وجود قابلیت‌های کم‌نظیر در این حوزه، سرمایه‌گذاران مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و به همین دلیل سرمایه گذاران داخل و خارج از استان به خوبی از این حوزه استقبال نمی‌کنند.

  این سرمایه‌گذار حوزه گردشگری با بیان اینکه ما مالک باغ‌های تنگه مهریان بوده و زمین‌خوار نیستیم، گفت: اگر برای طرح‌های گردشگری ما مشکل درست کنند، در باغ‌هایی که مالک هستیم و در مناطق گردشگری مهریان گوسفند و گاو پرورش می‌دهیم.
  صالح‌نسب بیان کرد: ما برای کمک به توسعه زیرساخت‌های گردشگری دولت سرمایه‌گذاری کردیم پس باید امنیت سرمایه‌گذاری داشته باشیم نه تهدید بشویم یا با گزارش‌های غیر واقعی به زمین خواری متهم شویم.

  این سرمایه‌گذار تأکید کرد: باغ‌دارن تنگه مهریان همه مالک هستند و برای اثبات ادعای خود سند و نسخ داریم و چیزی را تملک نکرده‌ایم.

  dsc00197

  dsc00186 dsc00189 dsc00190 dsc00191 dsc00192 dsc00193 dsc00194

  انتهای پیام/1016 / پ
 • ۰ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷